Pomysły na jesienne prace plastyczne dla dzieci.

Kolorowa, piękna jesień inspiruje do tworzenia! Spójrzcie na nasze pomysły na jesienne prace plastyczne dla dzieci z wykorzystaniem darów jesieni.

Choć wiele jesieni można zarzucić- coraz krótsze dni, przeszywające wiatry czy zimne poranki, to trzeba przyznać, że uroku jej nie brakuje. Kolorowe liście, kasztany, żołędzie, orzechy, dynie, jabłuszka... Jesień da się pokochać! Zwłaszcza gdy chwycimy za pędzelki i stworzymy bajkowe, jesienne prace plastyczne. 

Jesienne prace plastyczne dla dzieci- grzyby.

Niedawno powstały u nas grzybki z plasteliny. Dokładną instrukcję znajdziecie klikając tutaj (jest w osobnym wpisie).


Jednak grzybów nigdy dość więc zrobiliśmy też inną pracę plastyczną z grzybami w roli głównej. To jednocześnie przestrzenna praca plastyczna i jesienna zabawka. Zadaniem dziecka jest dopasowanie grzybków do odpowiednich otworów. Jak zrobić te papierowe grzybki? Spójrzcie na zdjęcia, a wszystko stanie się jasne.

Jesienne prace plastyczne dla dzieci- Pani Jesień.

Bez Pani Jesieni nie ma zabawy! Praca plastyczna z Panią Jesień to chyba podstawa więc i u nas nie mogło jej zabraknąć. Dokładną instrukcję znajdziecie klikając tutaj- zostaniecie przeniesieni do naszego wpisu z zeszłego roku.


Jesienne prace plastyczne z wykorzystaniem liści i innych darów jesieni.

Papierowy koszyczek, a w nim wszystko to, co w jesieni jest najpiękniejsze. Kolorowe liście, jarzębina, grzybki, żołędzie, kasztany, orzechy... Spójrzcie na instrukcję i spróbujcie zrobić swoje własne jesienne koszyczki.


Gałązka brzozy w jesiennej odsłonie. Kilka podstawowych materiałów plastycznych, jesienne liście brzozy, trochę cierpliwości i gotowe! Jak zrobić dowiecie się ze zdjęć.


Jak podobają się Wam nasze pomysły na jesienne prace plastyczne dla dzieci? Lubicie wykorzystywać dary natury w pracach plastycznych? My bardzo! Śledźcie ten wpis, bo planujemy umieszczać w nim kolejne propozycje na jesienne prace plastyczne.Udostępnij:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz