Kalendarz pogody, kalendarz urodzin, aktywności w ciągu dnia i etykiety z nazwami grup.

Można już śmiało żegnać wakacje i witać nowy rok szkolny. Cóż to był za wyjątkowy czas, a jeszcze ciekawszy przed nami. Nie tylko ze względu na ciężkie czasy mające związek z koronawirusem. Na przywitanie nowego roku mamy dla Was etykiety z nazwami grup, kalendarz pogodowy i kalendarz urodzin.

Ostatnim razem obdarowałyśmy Was etykietami z nazwami kącików, znaczkami do szatni, identyfikatorami aby łatwiej było Wam zapamiętać imiona dzieci, kodeksem grupowym i innymi pomocami do druku. Jeżeli jakimś cudem ktoś z Was jeszcze nie widział tych pomocy to zapraszamy tutaj (wystarczy kliknąć w zielony napis) :

Etykiety i znaczki, kodeks ucznia i przedszkolaka, szablony liter i inne...


Kalendarz pogody dla dzieci.


Jaki mamy dzisiaj dzień? Jaka jest pora roku? Jaka pogoda na dworze? Dzieci w pewnym momencie zaczynają interesować się kalendarzem. Stworzyłyśmy dla Was kalendarz pogody, który można wydrukować i powiesić w sali. Następnie wspólnie z dziećmi przyczepiać do niego odpowiednie dni tygodnia, nazwy miesięcy czy pór roku. Dodatkowo dziecko uczy się nazywać warunki atmosferyczne i opisywać pogodę na dworze. Kolejnym krokiem jest określenie ubioru, który nadaje się na dany dzień. Pozwala to dziecku pojąć czy dany strój będzie nas chronić przed deszczem lub czy sweter i rękawiczki to dobry pomysł, gdy na dworze jest słońce.

Kalendarz pogodowy dla dzieci można pobrać w wersji pdf. Wystarczy tylko kliknąć w napis:

Kalendarz pogodowy dla dzieci- do druku.


Kalendarz urodzin dzieci.


Dzień urodzin w przedszkolu to bardzo ważny dzień dla każdego dziecka. Wszak to w tym dniu jest ono najważniejsze i wszystkie dzieci skupione są na solenizancie. Niejednokrotnie w tym dniu śpiewa się sto lat, częstuje cukierkami i solenizant dostaje koronę lub laurki. Jak jednak zapamiętać te wszystkie daty? Fajnym pomysłem jest kalendarz urodzin dzieci. Widziałyśmy już takie z tortem i babeczkami więc postanowiłyśmy zrobić coś oryginalnego. Tak aby co roku na gazetce mogło wisieć coś innego.

Nasz kalendarz urodzin dzieci to kolorowe balony, na których można napisać imię dziecka i dzień urodzin. Są także wstążki z nazwami miesięcy. Na zdjęciu poniżej widać w jaki sposób można je zaczepić aby stworzyć kalendarz urodzin w sali przedszkolnej lub szkolnej.

Kalendarz urodzin dzieci jest dostępny w wersji pdf, aby go pobrać wystarczy kliknąć w napis.

Kalendarz urodzin dzieci.


Aktywności w ciągu dnia+ zegar.


Każdy żłobek, przedszkole czy też inna placówka mają określony harmonogram, który wyznacza odpowiedni czas na odpowiednie czynności. Niejednokrotnie takie opracowane i powtarzające się każdego dnia aktywności są gwarantem poczucia bezpieczeństwa każdego malucha. Dodatkowo dziecko uczy się systematyczności i podporządkowania.

Stworzyłyśmy planszę "Teraz jest pora na...", która w sercu ma miejsce dla odpowiedniej aktywności. Na dodatkowych stronach jest mnóstwo czynności, które wykonuje się z dziećmi w odpowiednich porach. Należy wyciąć je wszystkie i w zależności od aktywności przyczepiać w sercu na planszy. Dodatkowo jest też zegar. Obok widać wskazówki, które także należy wyciąć i przyczepić na tarczy zegara pinezką tak aby można było nimi obracać. W ten sposób pokażemy dzieciom, która jest godzina i jaka aktywność jest teraz zaplanowana.


Pomoc ta jest dostępna w wersji pdf, aby ją pobrać należy kliknąć w zielony napis.

Aktywności w ciągu dnia+ zegar.Etykiety na drzwi z nazwami grup.

Każda przedszkolna czy żłobkowa grupa ma swoją nazwę. Tych nazw jest naprawdę dużo! Począwszy od zwierzątek i kwiatków, a skończywszy na owocach czy warzywach. Starałyśmy się wybrać te najbardziej popularne. Jednak kierowałyśmy się głównie Waszymi sugestiami z komentarzy na Facebooku. Dziękujemy za tak liczny odzew na pytanie i oto nagroda dla Was. Mamy nadzieję, że nikogo nie pominęłyśmy.
Etykiety można pobrać w wersji pdf, wystarczy kliknąć w zielony napis.

Etykiety na drzwi z nazwami grup.


Życzymy udanego pierwszego dnia w szkołach, przedszkolach i żłobkach. Koniecznie napiszcie jak Wam i dzieciaczkom poszło!

Udostępnij:

Komentarze

16 komentarze:

 1. Świetne pomoce dydaktyczne. Gratuluję pomysłu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U Ciebie zawsze znajdzie się coś ciekawego i kolorowego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak moje dzieci były w przedszkolu to lubiły takie kalendarze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja osobiście takich etykiet nie potrzebuję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne pomoce dydaktyczne. Jestem zachwycona!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniale pomoce. Z przyjemnością skorzystam, tym bardziej, że pracuję w przedszkolu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Swietne, idealne pomoce!
  Na pewno z chęcią je sobie pobierzemy i wydrukujemy.
  Beda bardzo nam przydatne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne są takie gotowe produkty, które można sobie wydrukować i mieć do wykorzystania w razie potrzeby. Super, wykonujesz bardzo dobrą robotę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajnie przygotowane pomoce dydaktyczne. Teraz nic, tylko z nich korzystać :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Pamiętam, że jako dziecko uwielbiałam wszelkie takie dekoracyjne gadżety, z niecierpliwością wyczekiwałam, kiedy będę mogła nimi udekorować okładki zeszytów i książek. A tu jeszcze szersze spektrum graficznych propozycji. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. ale super! kolorowe i proste, czyli takie, które dzieciaki uwielbiają najbardziej ;-). Zaraz podeśle moim Paniom żebym mogły się zainspirować lub nawet wykorzystać, bo żal by było nie puścić tego w świat ;-)

  OdpowiedzUsuń
 12. czy bedzie kalendarz na nowy rok szkolny?

  OdpowiedzUsuń
 13. Wspaniałe pomysły . Gratulacje dla autorów 👉👏
  🌺🌺🌺

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetne pomoce. Dziękuje.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dziękuję za świetne pomoce

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy bedzie dostępny kalendarz z dniami nietypowymi na rok przedszkolny 2023/24?

  OdpowiedzUsuń