Kodeks przedszkolaka i ucznia, etykiety i znaczki.

Pakiet dla nauczyciela na start we wrześniu

Ostatnie dni sierpnia to bardzo pracowity czas dla nauczycieli. Czas przyozdobić salę, przygotować kodeks i szatnię na przybycie dzieci do szkół i przedszkoli. W tym artykule dzielimy się z Wami pakietem na start dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego.


Znajdziecie tu między innymi kodeks, który można wykorzystać zarówno w przedszkolu jak i szkole, uniwersalne litery i cyfry, z których można tworzyć dowolne napisy na gazetkę, etykiety na szafki i identyfikatory niezbędne podczas pierwszych dni września. Podzielimy się z Wami również etykietami z nazwami kącików oraz grafikami "galeria naszych prac" i ogłoszenia dla rodziców.

Kodeks przedszkolaka i kodeks ucznia.


Wiele dzieci we wrześniu po raz pierwszy przekroczy próg przedszkola czy szkoły. Inne przygodę z placówką edukacyjną zaczęły już w poprzednich latach. Wszystkie łączy jedno- potrzebują prostych, konkretnych zasad, aby czuć się bezpiecznie i wiedzieć, które zachowania są dozwolone, a które nie. Nasz kodeks przedszkolaka i kodeks ucznia mówi o dobrych manierach w klasie względem rówieśników i nauczyciela.

Kodeks możecie pobrać w wersji pdf tutaj. Wystarczy kliknąć w napis. 

Litery i cyfry na gazetkę.


Literki w uniwersalnym, niebieskim kolorze, z których mogą powstać przeróżne napisy, na przykład "Witaj w przedszkolu" czy "Witaj w szkole". Wystarczy je wydrukować, wyciąć i ewentualnie zalaminować. Kilka przykładowych liter widać na obrazku.Litery możecie pobrać w wersji pdf tutaj. Wystarczy kliknąć w napis. 

Etykiety i znaczki na szafki i tabliczki identyfikacyjne.


Znaczki na szafki ze zwierzętami, owocami i warzywami oraz w klimacie morskim. Naszym zdaniem jest w czym wybierać. Każde etykiety i znaczki są w dwóch wersjach- na jednych znajduje się dodatkowe miejsce na imię dziecka.

Tabliczki identyfikacyjne powstały z myślą o pierwszych dniach w przedszkolu i szkole, gdy nauczyciel nie zna jeszcze wszystkich dzieci. Wystarczy na plakietce wpisać imię dziecka i bez problemu już od pierwszych chwil można zwracać się do niego po imieniu.Znaczki na szafki, etykiety i plakietki możecie pobrać w wersji pdf tutaj. Wystarczy kliknąć w napis. 

Grafiki do wykorzystania na gazetkę szkolną.


"Nasze prace" i "Galeria naszych prac" to nasz pomysł na wyodrębnienie miejsca na przedszkolnej i szkolnej gazetce i umieszczenie na niej prac dzieci.

"Ogłoszenia dla rodziców" to napis, którego nie sposób przeoczyć. Komunikacja rodzic-nauczyciel jest bardzo ważna i warto wszystkie kwestie organizacyjne umieszczać na tablicy ogłoszeń, aby każdy rodzic przyprowadzając dziecko do placówki miał do nich dostęp.

Na gazetkę, napis do druku

Pdf, do druku

Galeria, napis na gazetkę, do druku

Grafiki do pobrania w wersji pdf znajdują się tutaj. Wystarczy kliknąć w napis.

---GRAFIKI DO WYKORZYSTANIA NA GAZETKĘ SZKOLNĄ---

Kalendarz świat typowych i nietypowych.


Kalendarz na cały rok szkolny 2020/2021 to nasza wcześniejsza propozycja, która może stać się inspiracją na cały rok szkolny. Spis świąt i kalendarz znajdziecie tutaj. Wystarczy kliknąć w napis.

---KALENDARZ ŚWIĄT NIETYPOWYCH I TYPOWYCH.---

Jeżeli z którymkolwiek linkiem wystąpiłby problem to można wyszukać na fb grupę Niemanudkowe Inspiracje. Prace plastyczne, pomoce, wierszyki. , dołączyć do niej i w plikach grupy wyszukać pliki. To właśnie tam wszystkie się znajdują.

Etykiety na kąciki tematyczne.


W szkołach i przedszkolach istnieje mnóstwo kącików tematycznych, które rozwijają w uczniach i przedszkolakach pasje oraz zainteresowania. Kąciki tematyczne to fajny sposób na pokazanie różnych możliwości i umożliwienie dzieciom decyzji co tak naprawdę przyciąga ich uwagę i sprawia im radość.

Grafiki do pobrania w wersji pdf znajdują się tutaj. Wystarczy kliknąć w napis.

---ETYKIETY NA KĄCIKI TEMATYCZNE---

Druga część pomocy na start dostępna jest po kliknięciu w zielony napis:


Mamy nadzieję, że pomoce na start przydadzą się Wam w pracy. Dajcie znać, z których z nich skorzystacie. Byłoby miło, gdybyście podzielili się zdjęciem gazetek lub przyozdobionych w etykiety szatnie.

Udostępnij:

Komentarze

18 komentarze:

 1. Fajne rzeczy na są na tym blogu! Na pewno będę tu zaglądać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, na pewno wiele osób z tego skorzysta, jeśli uda im się trafić na ten wpis w odpowiednim czasie. A nawet jeśli nie to będzie inspiracja na kolejne lata.

  OdpowiedzUsuń
 3. Petarda! Aż ubolewam przez chwilę, że nie pracuję już w przedszkolu. Swojego czasu tworzyło się tego całe mnóstwo. Macie smykałkę dziewczyny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoła już tuż tuż i gorący okres dla nauczycieli. Powodzenia w tym czasie , bo przyszłość jest pod znakiem zapytania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ustalenie zasad jest bardzo ważne już na samym początku wspólpracy nawet jeśli chodzi o zajmowanie się przedszkolakami. Twoje karty pozwalają na wprowadzenie zasad, ale są także bardzo intereujące wizualnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Od małego należy wpajać zasady dobrego zachowania, nie tylko w rodzinie, ale też w większych grupach, przygotowywać do życia w społeczeństwie. A najlepiej robi się to poprzez zabawę, nagradzanie, ośmielanie. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Extra, mega piękne pomoce. Brawo

  OdpowiedzUsuń
 8. Rewelacja i biję wielkie brawa! Co prawda nie pracuje w przedszkolu, ale mam do czynienia z dziećmi w tym wieku więc z chęcią skorzystam z tych materiałów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nawet teraz, kiedy moje dzieci idą do szkoły, a nie przedszkola, spisujemy zasady i naklejamy na wszystko nalepki z imieniem i nazwiskiem.

  OdpowiedzUsuń
 10. To takie niepozorne pomoce jakie sprawdzą się u wielu najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń
 11. Super pomoce naukowe do przedszkola. Bardzo fajny pomysł. Ja się zastanawiam jak to będzie od września funkcjonować z tymi ograniczeniami. Kodeks się na pewno przyda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo fajnie, że jest tyle gotowych materiałów u Ciebie, z których można sobie szybko skorzystać, wydrukować, wszystko kolorowe i piękne przygotowane. Super.

   Usuń
 12. Pięknie to zostało opracowane. Dobry kodeks przedszkolaka to podstawa. Szacunek dla osoby/osób, która te piękne materiały stworzyła. Na pewno się przydadzą!

  OdpowiedzUsuń
 13. Oj tak to prawda, koniec sierpnia jest dla nas bardzo pracowity 🙂

  OdpowiedzUsuń
 14. Jakie to wszystko śliczne i sympatyczne, chociaż moje dzieci to już duże, a szkoda, że kiedyś takich nie było...

  OdpowiedzUsuń
 15. Takie naklejki ułatwiają pewne sprawy. Graficznie całkiem ładne.

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo fajnie i pomysłowo, z pewnością wiele osób skorzysta :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Zasady to po prostu podstawa. Wszystko jest tu fajne zawarte :) Brawo :D

  OdpowiedzUsuń