Wszystko zależy od Ciebie, bo tu rządzisz Ty!


Chciałbyś choć przez chwilę poczuć jak to jest być władcą? Może marzy Ci się własny świat? Wszystko  jest możliwe...

Wystarczy, że weźmiesz do rąk jedną z książek, które możesz wykorzystać na swój własny sposób i stworzyć razem z nią to, na co właśnie masz ochotę. Pewnie myślisz sobie, że przecież każda książka została już napisana, ma bohatera i fabułę. Oj, jak mało jeszcze wiesz. Spójrz tylko na te trzy książki, które zostały stworzone w taki sposób, aby pozostawić Tobie- czytelnikowi duże pole do popisu.Pierwsza z nich- "Opowiedz mnie" już od okładki zaprasza Cię do zabawy i daje aż trzy biliony możliwości. Dużo, prawda? Na samym wstępie znajdziemy instrukcję, która  w jasny sposób odpowiada na pytanie "O co tu w ogóle chodzi?". Jednak, gdy przeczytamy pierwsze zdanie to nic już takie proste i oczywiste nie jest. Teraz może zdarzyć się wszystko. Oczywiście wszystko co jesteś w stanie sobie wyobrazić, bo to Twoja wyobraźnia jest tutaj ogranicznikiem. Nie martw się jednak jeśli uważasz, że z wymyślaniem historii nie jest Ci po drodze. Tu na pomoc przychodzi mały, pomocny ślimak, który zadaje Ci pytania i zmusza do zaglądania w takie części umysłu, o których nie miałaś pojęcia! Historie bywają niebezpieczne, wzruszające, komiczne i absurdalne do granic możliwości. No po prostu bomba! Najfajniejsze jest jednak to, że wszystkie kończą się tak samo: "a potem żyliśmy długo i szczęśliwie!" 

Książka "Opowiedz mnie" to pozycja, w którą koniecznie musisz zainwestować jeśli chcesz mieć w domu wygadaną, inteligentną, elokwentną i kreatywną istotkę. Oprócz niezwykłego waloru edukacyjnego ma jeszcze jedną, równie ważną cechę- pozwala spędzić z dzieckiem magiczne chwile, buduje bliskość i sprawia, że rodzice i dzieci poznają się jeszcze lepiej i otwierają przed sobą. Książka wymaga dużego zaangażowania ze strony rodzica, ale to zaangażowanie bardzo szybko zostaje nagrodzone."Liczę do stu"- choć o cyfrach to również można tu jeszcze namieszać. Wydawać by się mogło, że trzy to trzy, a dwadzieścia osiem to dwadzieścia osiem. Co tu dodać? Książka napisana, liczb się nie rozciągnie, brakło więc miejsca na inwencję twórczą. A guzik prawda! Z jednej strony książka idealnie sprawdzi się dla małego fana liczb. Można liczyć, przeliczać, sprawdzać czy na danej stronie faktycznie jest aż 47 kwiatów czy 80 palców... Z drugiej strony książka stanowi spójną opowieść o misiach i to właśnie w tej historii kryje się magia. Pojawia się tak wiele pytań, bo skoro sześć misiów znalazło w lesie siedem muchomorów, ale każdy wziął po jednym to co stanie się z tym siódmym? Czy ktoś go odnajdzie? A po co w ogóle misiom muchomory? Będą z nich robić sok czy zupę grzybową? No i co się stanie jak ją zjedzą? A skoro w samolocie były 62 okienka, a pasażerów 63 to co ten jeden, biedny, pozbawiony okna pasażer robił przez cały lot? Książka "Liczę do 100" to opowieść od 1 do 100, ale przy odrobinie wyobraźni sięga aż po nieskończoność!
"Pięknie dziękuję" to pozycja o bardzo szkolnej i podręcznikowej aparycji, która początkowo trochę mnie odrzuciła. Po otwarciu książki wita się z nami Miki i opowiada o swoim zadaniu domowym. Nauczyciel kazał dzieciom zastanowić się komu chcieliby za coś podziękować. Później o to samo zostaje poproszony czytelnik i... książka ukazuje się nam z zupełnie innej strony; ciepłej, pouczającej, dającej do myślenia. Książka składa się z wielu kwadracików i prostokątów, a każdy z nich to nie tylko rysunek, ale przede wszystkim czyjaś historia, którą przyjdzie nam opowiedzieć. Może być podobna do naszej albo zupełnie inna...

Wspólna lektura to doskonały sposób na nauczenie dziecka empatii, docenienia tego co ma oraz tego, że nie wszystko w życiu po prostu nam się należy. Każdy miły gest, szczery uśmiech czy poświęcony czas to coś, co warto umieć dostrzec i docenić. Dzięki książce można w łatwy sposób dowiedzieć się jak dziecko dostrzega swoje otoczenie, co ceni i lubi, za co jest wdzięczne i jak wiele wie o najbliższych. To doskonała lekcja także dla rodzica. Warto pomyśleć o tym, kiedy ostatni raz dziękowalismy bliskim za coś, do czego jesteśmy już tak przyzwyczajeni, że nawet tego nie dostrzegamy. 

Każda z tych książek otwiera przed nami drzwi do innego świata- świata wyobraźni i pozwala poczuć, że to my tu rządzimy! Odrobina władzy jeszcze nikomu nie zaszkodziła więc mamy dla Was niespodziankę! Ogłaszamy KONKURS, w którym możecie wygrać książkę "Opowiedz mnie" oraz książkę "Pięknie dziękuję".

W dowolny sposób odpowiedz na pytanie: Gdybyś był władcą to jaka zasada byłaby najważniejsza w Twoim królestwie? Napisz o którą książkę grasz i czekaj na wyniki! Zgłaszać możecie się pod tym postem, pod postem na fb, lub tu i tu, aby zwiększyć swoje szanse. Macie czas do końca 24 września!


Wyniki!

Naprawdę ciężko było wybrać dwie zasady z tak wielu cudownych propozycji! Jednak nie przedłużając...

Książkę "Pięknie dziękuję" wygrywa Joanna Piechnik.

Książkę "Opowiedz mnie" wygrywa Skarby na półkach.

Czekamy na wiadomość :)


REGULAMIN KONKURSU "Gdybyś był władcą to jaka zasada byłaby najważniejsza w Twoim królestwie?"

§ 1. PPOSTANOWIENIA OGÓLNE.

1. Organizatorem Konkursu "Gdybyś był władcą to jaka zasada byłaby najważniejsza w Twoim królestwie?" (zwanym dalej “Konkursem”), jest strona Akademia Niemanudka (zwana dalej „Organizatorem”)

2. Fundatorem nagrody jest Organizator.

3. Konkurs nie jest stworzony, administrowany ani sponsorowany przez Facebook. Facebook jest znakiem towarowym zastrzeżonym przez Facebook, Inc.

4. Konkurs jest prowadzony na stronie www.akademianiemanudka.pl

§ 2. WARUNKI UCZESTNICTWA

1. W Konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby fizyczne.

2. Warunkiem wzięcia udziału jest:

a) udzielenie odpowiedzi na pytanie konkursowe.

b) wybranie książki, którą chce się wygrać.

3. Konkurs trwa od dnia 10 września 2020 do 24 września 2020 godz. 23:59

4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zakłócenia w działaniu łącz teleinformatycznych, serwerów, interfejsów, przeglądarek oraz platformy Facebook.

5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za czasowe lub stałe zablokowanie strony lub aplikacji ze strony Facebooka.

§ 3. NAGRODA

1. Nagrodami są książki: "Opowiedz mnie" oraz "Pięknie dziękuję"- po jednej dla każdego zwycięzcy.

2. Zwycięzcy zobowiązują się do przekazania danych osobowych (imię, nazwisko, adres i numer telefonu) dobrowolnie, aby organizator mógł wysłać nagrodę. 

3. Laureatom nie przysługuje prawo wymiany Nagród na gotówkę ani nagrodę innego rodzaju.

4. Zwycięzca może zrzec się Nagrody, ale w zamian nie przysługuje mu ekwiwalent pieniężny ani jakakolwiek inna nagroda.

§ 4. ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD

1. W czasie trwania konkursu uczestnicy w komentarzach pod wpisem konkursowym odpowiadają na pytanie zawarte w poście konkursowym.

2. Nagrodę otrzyma autor odpowiedzi, którą organizator uzna za najbardziej kreatywną. 

3. Zwycięzca zostanie ogłoszony tym wpisie w ciągu maksymalnie 5 dni od zakończenia konkursu. 

§ 5. REKLAMACJE

1. Wszelkie reklamacje dotyczące sposobu przeprowadzania Konkursu, Uczestnicy winni zgłaszać na piśmie w czasie trwania Konkursu, jednak nie później niż w terminie 5 dni od dnia ogłoszenia wyników. 

2. Reklamacja zgłoszona po wyznaczonym terminie nie wywołuje skutków prawnych.

3. Pisemna reklamacja powinna zawierać imię, nazwisko, dokładny adres Uczestnika oraz dokładny opis i uzasadnienie reklamacji. Reklamacja powinna być przesłana mailem na adres: akademianiemanudka@op.pl 

4. Reklamacje rozpatrywane będą pisemnie w terminie 30 dni.

Udostępnij:

Komentarze

22 komentarze:

 1. Bardzo ładne ilustracje posiadają książeczki, powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe ksiàżeczki. Opowiedz mnie bylaby idealna dla mojego malucha który uwielbia siadać i sam opowiadać swoje bajeczki

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo tych książek. Myślę, że dzięki nim dzieci przyswoją sobie dobrze wiedzę poprzez zabawę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie książeczki są wspaniałe,u nas zawsze mile widziane. Bardzo mocno pobudzają wyobrażnię i dają poczucie sprawstwa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe i wartościowe książeczki dla maluszków :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że dla dzieci takie książeczki to niesamowita lekcji akcpetacji i pobudzenia wyobraźni :)

  OdpowiedzUsuń
 7. niby dwa pytania, ale strasznie trudne! jaka byłaby zasada, hm... chyba zawsze staraj się pomóc osobie, które prosi o pomoc. Jakbym była królową i taka była by zasada w moim królestwie, na pewno wszystkim żyło by się dobrze ;-). A gram o... hm... opowiedz mnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moi chłopcy uwielbiali książki z wydawnictwa Babaryba

  OdpowiedzUsuń
 9. W moim królestwie panuje zasada trzech słów: proszę, dziękuje i przepraszam. Gram o 'opowiedz mnie' dla mojego małego Juleczka :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Najważniejsza zasada w moim Królestwie: Razem tworzymy nasze wspólne szczęście-twórz wszystko co najlepsze z tego co masz.
  Gram o książkę "Pięknie dziękuję".

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie uwzględnię te przygody czytelnicze jako prezent dla młodych miłośników książek, czas spędzony z nimi z pewnością należeć będzie do udanych. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. W konkursie biorę udział. Wszystkie 3 książki wyglądają dla mnie interesująco. Mamy w domu sporo książek dla dzieci, ale takich jeszcze nie.

  OdpowiedzUsuń
 13. W moim królestwie najważniejsza byłaby zasada bycia dobrym człowiekiem i najlepszą wersją siebie każdego dnia. Gram o książkę "Pięknie dziękuję".

  OdpowiedzUsuń
 14. W moim królestwie rządziłaby MIŁOŚĆ
  I do tego z innymi zażyłość
  Kochać by trzeba było tam każdego
  I tego dużego i tego małego
  Kochać - nie znaczy na wszystko się zgadzać
  Bo to co robisz może też przeszkadzać
  Kochać, to także znaczy wymagać
  I pomóc innym ze złem się zmagać
  To pokazać, co jest dobre w życiu
  I by to było w powszechnym użyciu
  Bo miłość to ciepło choć i wymagania
  Nie tylko głowa dana do..głaskania
  ZASADA MIŁOŚCI nie pobłażliwości

  stawiam na "Pięknie dziękuję".

  OdpowiedzUsuń
 15. O Rety! Gdybym była władcą i królestwo miała,
  To bym wszystkich poddanych wielce szanowała,
  Liczyła się z ich zdaniem i zapraszała codziennie,
  Mając na uwadze ich dobro, zawsze i niezmiennie.

  W marmurowej tablicy wygrawerowana zasada,
  Kto jej nie przestrzega, ten z kręgu królestwa wypada,
  Oto: „NIE CZYŃ DRUGIEMU, CO TOBIE NIE MIŁE,
  Niech naród się jednoczy i wzbiera wspólnie siłę!

  Mały czy duży, dorosły a może starsza też osoba,
  W przestrzeganiu zasady niech upływa każda doba,
  Przecież najważniejsze w życiu to mieć przyjaciela,
  Niechaj choć jeden władca granicy życia nie powiela.

  Ja jako Władca na równi z każdym bym się stawiała,
  I w tej sposób z każdym i o wszystkim porozmawiała,
  Czy to dobra zasada? Wiele opinii w temacie usłyszycie,
  Każdy jest tak samo ważny, szanujmy się bo tak krótkie życie.

  P.S Gram o książkę: „Opowiedz mnie”

  OdpowiedzUsuń
 16. Zasada "nie marnuj", a zwłaszcza "nie marnuj czyjegoś czasu", "nie marnuj swojego czasu" oraz naczelna zasada: "nie marnuj żywności". Wybieram książkę: "Pięknie dziękuję" :-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Książki Babaryby są specyficzne, ale to jedne z tych które są non stop w użyciu. Mojemu synowi ani trochę się nie nudzą, czego nie można powiedzieć o mnie.

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo fajne ksiazeczki, jednak dla nas juz nie beda potrzebne. Na pewno pokaze je mojej siostrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Gratulacje wygranych, w pełni zasłużone, nagrody będą cieszyć, a mnie podobają się takie inne od wszystkich propozycje czytelnicze, ciekawa oprawa graficzna z pewnością przyciąga uwagę dzieci. :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Od bycia rodzicem nie ma urlopu. Trzeba mądrze z dzieckiem pracować, żeby później osiągnąć sukces edukacyjny. Świetna lektura i powinna być lepiej reklamowana.

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo fajne ilustracje. Aż szkoda że mój brat takich już nie czyta bo jest na nie za duży bo chętnie bym mu je kupila.

  OdpowiedzUsuń
 22. O matko, NIE MOGĘ UWIERZYĆ! 😱 DZIĘKUJEMY BARDZO synkiem! 😘😘

  OdpowiedzUsuń