Jesienne mapy skarbów, ćwiczenie kierunków- karty pracy dla dzieci.


Jesienne mapy skarbów to sposób na połączenie zabawy z nauką. Dzięki tym kartom pracy dzieci mają okazję nauczyć się albo utrwalić kierunki: góra, dół, prawo i lewo. Przygotowałyśmy osiem takich kart do nauki kierunków i jesiennej zabawy z mapami skarbów.


Nasze jesienne mapy skarbów skrywają póki co tylko grzybki i liście, ale myślimy już o następnych- z kasztanami, żołędziami, jarzębiną, a także warzywami i owocami z jesiennego ogródka. Dajcie znać czy Wasze dzieci lubią ćwiczenia i zabawy w formie kart pracy. Jeśli nie to nic straconego. Te zabawy śmiało można przenieść na podwórko. Wystarczy narysować na piasku ogromną planszę złożoną z kwadracików, poukładać na niej jesienne skarby, dać dziecku koszyczek, wydrukowaną mapkę i gotowe!

Jesienne mapy skarbów utrwalające kierunki- karty pracy dla dzieci.

Zrobiłyśmy osiem kart pracy, a każda z nich jest trochę inna. Na dwóch umieściłyśmy strzałki, ale już na następnych kierunki zapisałyśmy słownie. Cztery karty są zrobione na odwrót- tutaj zadaniem dziecka jest wyznaczenie odpowiedniej trasy. Jest także miejsce na małą matematykę, trochę rysowania, a to wszystko w jesiennym klimacie. Naszym dzieciom się podoba.
Chcecie więcej jesiennych map pełnych skarbów, które utrwalą i nauczą dzieci kierunków? Może przydałyby się Wam jeszcze inne, jesienne karty pracy dla przedszkolaków? Pamiętajcie, że na naszej stronie jest ich znacznie więcej!

Udostępnij:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz