Dzień Grzyba. Praca plastyczna- grzyby z plasteliny.


Już 24 września będziemy obchodzić Dzień Grzyba. To jedno z tych świąt nietypowych, które zbliża nas do natury i prowadzi wprost do lasu. Jesteście już przygotowani na Dzień Grzyba? Zobaczcie naszą propozycję na pracę plastyczną- grzyby z plasteliny.

Plastelina, wykałaczka i trochę wyobraźni... Co więcej trzeba, aby powstały małe dzieła sztuki inspirowane naturą? Spójrzcie na nasze plastelinowe grzybki i przeczytajcie jak je wykonać.


Muchomorki z plasteliny:Potrzebna jest biała i czerwona plastelina. Z białej robimy ogonek, który jest nieco grubszy na dole (taka łezka). Z białej plasteliny robimy także płaskie koło i kilka małych kropeczek. Z czerwonej formujemy kapelusz. Łączymy z płaskim, białym spodem i rysujemy wykałaczką kreseczki. Łączymy z ogonkiem i przyczepiamy kropki.

Kurki z plasteliny:Wystarczy nam żółta plastelina. Z jednej części robimy ogonek (łezkę), z drugiej kapelusz. Żeby zrobić kapelusz należy rozpłaszczyć kawałek plasteliny, o spodu zrobić kreseczki i powyginać kapelusz. Na koniec łączymy z ogonkiem.

Podgrzybki z plasteliny:Brązowa, żółta i biała plastelina. Białe ogonki są w kształcie łezki. Z brązowej plasteliny formujemy kapelusze. Pod spód kapelusza dajemy białą lub żółtą plastelinę- jeśli chcemy starszego grzybka. Na białym lub żółtym spodzie robimy wykałaczką dużo maleńkich dziurek.Świętujecie Dzień Grzyba? Pochwalcie się swoimi pracami plastycznymi z okazji tego nietypowego dnia w roku. Jak jeszcze planujecie uczcić ten dzień? Naszym zdaniem spacer do lasu jest obowiązkowy!

Więcej dni nietypowych, które mogą stać się inspiracją do ciekawych zabaw znajdziecie w naszym kalendarzu świąt nietypowych na rok szkolny 2022/2023. Udostępnij:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz