Jak to działa? LUDZKIE CIAŁO. Książka o ciele dla dzieci.

Książka o ciele

Jest z nami dwadzieścia cztery godziny na dobę, ale mimo wszystko potrafi mieć przed nami tajemnice! Towarzyszy ludzkości od zawsze, a my dalej nie wiemy o nim wszystkiego! Nasze ciało jest fascynujące!

Wcale nas nie dziwi fakt, że dzieci zadają tak wiele pytań dotyczących ludzkiego ciała, bo to ich codzienność już od urodzenia. Nie ma na świecie nic równie stałego jak posiadanie ciała. Oddech można wstrzymać, serce może zatrzymać się na moment, ale ciało nas nie opuści. 

Możemy obserwować je w każdej wolnej chwili, sprawdzać jak zachowa się w różnych sytuacjach i zastanawiać się dlaczego. Dlaczego kichamy i po co nam śluz w nosie? Dlaczego trzęsiemy się z zimna i pocimy, gdy jest nam gorąco? Dlaczego krwawimy, gdy się skaleczymy i po co nam strupki? Z czego składa się kupa i dlaczego siku jest żółte? Odpowiedzi na te pytania (i kilkadziesiąt innych pytań o nasze ciało) znajdują się w książce "Jak to działa? Ludzkie ciało". 

Ludzkie ciało

Dlaczego kichamy, po co są strupki


"Jak to działa? Ludzkie ciało" to osiemdziesiąt stron naukowej ekspedycji w głąb ludzkiego ciała w poszukiwaniu rzetelnej wiedzy na temat naszych organizmów. Możemy zabawić się w odkrywców, którzy z każdą kolejną stroną zdobywają coraz więcej cennej wiedzy, aby zakończyć wycieczkę z plecakiem (głową) wypełnionym po brzegi. Każda dobra wyprawa zaczyna się od dokładnego zapoznania się z mapą- tu jest podobnie, bo na samym początku mamy możliwość zapoznać się z układami ludzkiego ciała, po których będziemy wędrować. Cudne widoki zastąpią nam zabawne i kolorowe ilustracje, które zachęcają do dalszej "wędrówki". Jeśli zwykłe podróże uczą, to ta tworzy geniuszy! 

Jak to działa ludzkie ciało


Jedno różni tę książkę od prawdziwej podróży- można ją zacząć w dowolnym miejscu. Książka skonstruowana jest w taki sposób, że możemy zacząć czytać otwierając ją na dowolnej stronie, bo nawet jeśli jakiś temat był już w niej wcześniej poruszany to obok tekstu znajdują się czerwone odnośniki z numerem strony, na której dany temat jest rozwinięty. To świetna opcja jeśli dziecko ludzkim ciałem interesuje się wybiórczo. U nas na "pierwszy ogień" poszły oczywiście tematy związane ze strupkami, odchodami czy gilami- czyli to, co widać na pierwszy rzut oka. Tematy, które naszych dzieci jeszcze nie interesują lub byłyby dla nich za trudne po prostu mijaliśmy. Bardzo podoba nam się to, że poziom trudności jest tu różnorodny. Mamy prostą odpowiedź na pytanie, która zadowoli malucha i bardziej skomplikowane tłumaczenie dla starszaka.

Dlaczego się trzęsieniu jak jest nam zimno


"Jak to działa? Ludzkie ciało" to świetna książka, bo skupia się na tym co widzimy na co dzień, ale nie koniecznie wiemy skąd i dlaczego się pojawia. Strupki, gile, woskowina, pot, śpiochy w oczach- to wszystko uważne dziecko jest w stanie zaobserwować u siebie, ale dowiedzieć się dlaczego tak się dzieje to jest dopiero sztuka i frajda! Książka rozbudza ciekawość nie tylko u dzieci, ale i u dorosłych, pokazuje jak fascynujące jest nasze ciało. W połączeniu z zabawnymi, nieco komiksowymi ilustracjami mamy duet idealny do nauki i zabawy.


Udostępnij:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz