Poznaje główka words, czyli słówka.

Krótkie, rymowane i wpadające w ucho wierszyki to najwięksi sprzymierzeńcy nie tylko zabawy, ale i nauki. W serii "Poznaje główka words, czyli słówka" znajdziecie całą masę zapadających w pamięć rymowanek wspomagających naukę angielskich słówek.

Mówi się, że mózg dziecka chłonie wszystko jak gąbka, a my w pełni się pod tym podpisujemy, ale... nudne treści nie zainteresują dzieci! Właśnie dlatego tak bardzo cenimy sobie te cztery kolorowe książeczki. Widać, że zarówno autorka, Katarzyna Vanevska jak i Wydawnictwo AWM wyznają taką samą dewizę jak my, czyli naukę przez zabawę. Jeśli i Wam zależy na tym, aby nauka była dla dzieci przyjemnością to z pewnością pokochacie książeczki z serii "Poznaje główka words, czyli słówka" tak samo jak my.

W skład serii wchodzą cztery kolorowe książeczki:

"Zwierzęta, czyli animals" to nie lada gratka dla wszystkich małych miłośników zwierząt. Zarówno tych domowych, jak i żyjących w gospodarstwie, lesie, morzu czy zoo, bo właśnie na takie rozdziały podzielona jest książka. W takiej książce kota, tygrysa czy krowy spodziewa się każdy, ale rozgwiazda, konik morski czy dzięcioł to dla nas miłe zaskoczenie. 51 rymowanek i tyle samo nowych, angielskich słówek do zapamiętania.

"Miasto, czyli town", a w nim gwar i tłok. Wpadniemy na dworzec i budowę, odpoczniemy w parku i przejdziemy się ulicą w poszukiwaniu znaków drogowych, sklepów i przystanków. To część pełna naprawdę nietypowych słówek, które wzbogacą zasób słownictwa nawet tych dzieci, które uczą się języka angielskiego już jakiś czas.
"Ludzie, czyli people" a w niej nie tylko członkowie rodziny i zawody, ale również części ciała, dyscypliny sportowe i pasje. Z pomocą krótkich rymowanek dowiemy się jak w języku angielskim powiedzieć palec, żona, narciarstwo czy malowanie."Dom, czyli home". W tej części przyjrzymy się domom z zewnątrz, później przejdziemy się po wszystkich pomieszczeniach, poznamy meble i niezbędne gadżety. Na koniec przestanie być tak miło, bo przyjdzie czas na obowiązki domowe. Na szczęście tylko o nich poczytamy!

Cała seria utrzymana jest w tym samym stylu. Wszystkie książki łączą się kolorystycznie, graficznie i przede wszystkim mają takie same wymiary! Dla nas to ważne, bo wszystkie cztery idealnie ze sobą współgrają i ładnie prezentują się na półce. Chociaż szczerze mówiąc to poza półką znajdują się najczęściej. Seria "Poznaje główka words, czyli słówka" ma wiele zalet. My uwielbiamy ją za:

-rymowanki, które bawią i ułatwiają zapamiętywanie. Jeżeli jesteście już z nami jakiś czas to pewnie zauważyliście, że same często tworzymy wierszyki, aby uprzyjemnić dzieciom naukę. Połączyć angielskiego z polskim nie dałybyśmy rady!

-zróżnicowany poziom. "Zwierzęta, czyli animals" i "Ludzie, czyli people" są świetne na start! Uczą dużo bardziej powszechnie spotykanych słówek niż dwie pozostałe książki z serii. Dzięki temu istnieje spora szansa, że część słów dziecko już zna więc mniej wyrazów musi zapamiętać! To dobra opcja, aby nie zniechęcić dziecka zbyt dużą porcją wiedzy na raz.

-naklejki! Trening małej rączki, chwila wytchnienia dla rodzica, cicha zabawa. Wyliczać dalej zalety naklejek? Dzięki naklejkom dziecko bardziej angażuje się w czytanie i naukę nowych słów. 

-paski ze słówkami umieszczone na dole każdej strony. To świetny sposób na sprawdzenie czy zapamiętaliśmy poprzednie wyrazy bez przewracania kartek.

-transkrypcja fonetyczna, czyli zapis wymowy umieszczony przy każdym wyrazie. Dzięki temu wiadomo jak przeczytać dane słowo.

Jednak największą zaletą książek z serii "Poznaje główka words, czyli słówka" jest to, że dzieci sięgają po nie z przyjemnością, czytają z uśmiechem na twarzy i uczą się... tak przy okazji. Chociaż książki mają w sobie bardzo duży potencjał edukacyjny to w ogóle nie odczuwa się podczas czytania, że właśnie się uczymy. Dopiero po lekturze okazuje się, jak wiele są w stanie zrobić te wierszyki z doskonale dobranym ilustracjami. 

Znacie serię książek " Poznaje główka words, czyli słówka"? Jeśli nie to koniecznie musicie to nadrobić i w przyjemny sposób zachęcić dzieci do nauki języka angielskiego.

Udostępnij:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz