Jak zrobić zielnik i jakie liście do zielnika? Jesienny Zielnik książka do druku.

Jesienny Zielnik książka do druku

Jesień głównie kojarzy nam się z pięknymi, kolorowymi liśćmi. To jest właśnie ten czas, gdy w szkołach i przedszkolach tworzy się zielniki. Jakie liście dać do zielnika i jak zrobić taki Zielnik? Podajemy odpowiedź na tacy, bo czeka tu dzisiaj na Was Jesienny Zielnik książka do druku.


Jak zrobić zielnik? Jakie liście wybrać do jesiennego zielnika? 

Tworzenie jesiennego zielnika to dość długi proces. Najpierw trzeba zastanowić się jakie liście wybrać do jesiennego zielnika. Następnie trzeba odnaleźć konkretne drzewa i zebrać liście. Później dokładnie je wysuszyć (najlepiej wkładając pomiędzy kartki grubej książki). Musimy wysuszyć je bardzo dokładnie, aby za jakiś czas nie zaczęły nam gnić. 

Jeżeli zbieramy nie tylko liście, a także rośliny to musimy zwrócić uwagę czy interesujące nas okazy nie są pod ochroną. To bardzo ważne!

Jeżeli chodzi o samo wklejanie liści do zielnika to najlepiej robić to na papierowych kartkach. Ciekawym pomysłem jest także zalaminowanie liści, aby zachowały swój kształt. Pomiędzy kartki można także włożyć papier do pieczenia lub szary papier, aby oddzielić liście od kolejnych kartek.

Warto także podpisać konkretną roślinę lub liść i dopisać miejsce zbioru oraz datę.

Jak wybrać liście do jesiennego zielnika?  Warto przemyśleć, które drzewa i krzewy najbardziej kojarzą nam się z jesienną porą i dlaczego właśnie te. Naszym zdaniem Jesienny Zielnik koniecznie musi zawierać liście kasztanowca i dębu. Całkowicie jesiennym drzewem jest także jarząb. Jednak czy tylko one kojarzą się z jesienią? Zdecydowanie nie! Możemy przecież zaszaleć i zerknąć na nasze ogródki... Tam aż wołają o uwagę orzech laskowy i orzech włoski.

Jesienny Zielnik książka do druku


Przy okazji projektu do szkoły stworzyliśmy Jesienny Zielnik, który pozwala także zaznajomić się dziecku nie tylko z liściem konkretnego drzewa. W naszym zielniku znajdziecie także informacje jaki owoc daje nam dane drzewo, jaki kwiat możemy na nim ujrzeć oraz jak wygląda jego kora. Jednak żeby nie było tak prosto to dziecko samo musi to wszystko narysować w odpowiednim miejscu.

Jesienny Zielnik książka do druku


Jesienny Zielnik- książka do druku dostępny jest dla Was tutaj - KLIK.

Udało nam się zainspirować Was jak zrobić Jesienny Zielnik i jakie liście do niego włożyć? A może skorzystacie z naszego Jesiennego Zielnika książki do druku? 

Udostępnij:

Komentarze

2 komentarze:

  1. Kiedyś uwielbiam zbierać liście i przyklejać na blok i podpisywać. Super sprawa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Sama pamiętam moje zielniki - ostatni robiłam chyba w gimnazjum! I mimo, że byłam wtedy "już taka dorosła", i tak dobrze się przy nim bawiłam!

    OdpowiedzUsuń