Choć mam mało lat to ODKRYWAM ŚWIAT- książeczki z okienkami dla maluszków.Małe dzieci codziennie uczą się czegoś nowego, bo wszystko co je otacza jest dla nich nowością. Warto podsuwać maluszkom książki, które pomogą im ten świat odkrywać i zrozumieć. Świetną propozycją dla najmłodszych jest seria książeczek z okienkami ODKRYWAM ŚWIAT.

O tym, że książeczki stworzone są z myślą o najmłodszych widać już na pierwszy rzut oka. Niesamowicie masywna, gruba i "dziecioodporna" okładka, równie mocne, sztywne kartki w środku, dobrze wycięte okienka, które nie urywają się już po pierwszym otwarciu. Do tego dzieci jako bohaterowie- nie gadające kotki czy pieski oraz tematy, z którymi każdy maluch styka się w codzienności. Według twórców książka będzie odpowiednia dla dzieci od pierwszego do piątego roku życia, a już całkiem idealnie sprawdzi się w przedziale od dwóch do czterech lat.

Książka "To mój dzień" z serii ODKRYWAM ŚWIAT.

Maluszki najbardziej interesują się codziennością. To ona jest dla nich na tym etapie najbardziej fascynująca. Książeczka "To mój dzień" idealnie się sprawdzi do pokazania i ustalenia z dzieckiem jak powinien wyglądać dzień oraz uświadomienia mu, że na wszystko jest odpowiedni czas i miejsce. Książka jest bardzo fajnym odzwierciedleniem dnia małego dziecka, bo zawiera w sobie te najważniejsze elementy dnia: pobudka, śniadanie, poranna toaleta, ubieranie, czas spędzany w przedszkolu, popołudnie, kolacja, zasypianie. W dodatku wspólna lektura jest w stanie przekonać dzieci do wielu istotnych kwestii: próbowania nowych potraw, mycia zębów, samodzielnego ubierania się, zabawy z innymi dziećmi, kąpieli, spania we własnym łóżeczku. W codziennym dniu malucha pojawiło się również przedszkole więc można wykorzystać książkę do adaptacji w przedszkolu lub żłobku.


Książka "To moje emocje" z serii ODKRYWAM ŚWIAT.

Cudowna książeczka, która wprowadza maluszki w świat emocji. A właściwie to pomaga im zrozumieć ten świat, bo emocje towarzyszą każdemu z nas od samego początku. Książeczka skonstruowana jest w bardzo fajny sposób, bo pokazuje jak wyglądamy, gdy odczuwamy złość, radość, smutek, strach, zawstydzenie, zdziwienie czy znudzenie oraz co musi się wydarzyć, abyśmy właśnie tak się poczuli. Duży plus za dobranie takich sytuacji z życia, w których może znaleźć się każde dziecko. Dzięki temu ta książka ma sens, bo emocje faktycznie stają się dla dziecka zrozumiałe i jasne. To idealna książeczka na start, na pierwsze próby zrozumienia własnych emocji.


Nasze maluszki codziennie odkrywają świat i uczą się czegoś nowego. Super, że powstają książeczki, które im to ułatwiają. Książki z tej serii nie tylko uczą, ale również umilają najmłodszym dzień, a okienka umieszczone w środku rozwijają motorykę małą i rozbudzają ciekawość dzieciaczków. 


Udostępnij:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz