Moja rodzina- dlaczego różni się od innych?


Maj to niezwykle rodzinny miesiąc, bo właśnie w nim obchodzimy Dzień Rodziny. W 2023 roku Dzień Rodziny przypada 15 maja. To doskonały czas, aby omówić z dziećmi to, że wszystkie rodziny się od siebie różnią.


Nawet gdybyśmy bardzo się postarali to nie bylibyśmy w stanie znaleźć dwóch takich samych rodzin. Rodziny różnią się od siebie ilością członków, ich wiekiem, relacjami pomiędzy członkami. Są rodziny małe, duże i ogromne. Tylko jedno łączy wszystkie rodziny- to, że każda z nich jest wyjątkowa!

Jest jeszcze coś, co sprawia, że wszystkie rodziny są od siebie różne- indywidualizm i charakter ich członków. Bo czy każda mama musi gotować obiady, śpiewać kołysanki i tulić, gdy jest źle? Czy każdy tata jest mistrzem w wymyślaniu psot i zwariowanych zabaw? Czy młodszy brat zawsze musi denerwować starszą siostrę i na odwrót? Każdy z nas ma inny charakter, razem tworzymy wyjątkową i niepowtarzalną rodzinę. 

Niektóre rodziny mają to szczęście, że w ich skład wchodzą babcie i to właśnie na ich indywidualizmie się dzisiaj skupimy.

"NASZE BABCIE krótki przewodnik" to książka, która próbuje pokazać jak różne mogą być babcie. Nie każda babcia ma siwe włosy, siedzi w fotelu i gotuje najpyszniejsze obiady. Jedne babcie mieszkają w miastach, inne na wsi. Niektóre są jeszcze całkiem młode, a inne mają już sporo lat. Oprócz pokazania różnic między babciami w książce znajduje się całkiem sporo podobieństw, rzeczy które łączą prawie wszystkie babcie.
 


W książce podoba nam się to, że każda strona mówi o czymś innym. Dzięki temu poruszonych jest tu dużo różnych tematów, ale brak tu jednolitej fabuły, jakiejś opowieści. Każde zagadnienia wyjaśnione są krótkimi hasłami. Dzięki temu każda strona może "funkcjonować" samodzielnie. Na jednej ze stron znajdziemy środek babci, na drugiej propozycje słówek zastępujących klasyczne "babcia". Jeszcze dalej jest cała strona poświęcona przysłowiom z babcią w roli głównej, np. "Pod czujnym okiem babci nie zgubisz nawet kapci". W książce możemy zajrzeć też pod babciną kołdrę i dowiedzieć się co można tam znaleźć oraz obejrzeć przykładowe fryzury, które babcie często noszą. Dowiemy się też, co można zrobić, aby poprawić babci humor.
Nasze dzieciaki uwielbiają wśród tylu "wariantów babć" wyszukiwać cech, które pasują do ich własnych babć. To między innymi:
- więcej czasu na mylenie imion i na przytulaski,
-życiowa mądrość,
-znajomość języków obcych: psów i kotów
Tych cech jest znacznie więcej i jestem pewna, że każde dziecko znalazłoby tu trochę cech własnej babci. 

Jeśli myślicie, że każda babcia jest taka sama to obowiązkowo musicie przeczytać książkę "NASZE BABCIE krótki przewodnik". Po jej lekturze będziecie już pewni, że nie ma dwóch takich samych babć na świecie!

Udostępnij:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz