11 listopada dla dzieci. Karty pracy, wiersze i prace plastyczne na Święto Niepodległości.

11 listopada to data, którą powinien znać każdy Polak- dorośli i dzieci. Dzielimy się z Wami kartami pracy, wierszykami i pomysłami na prace plastyczne, które można wykorzystać do rozmów i zabaw z dziećmi, aby upamiętnić Narodowe Święto Niepodległości.

Już wkrótce będziemy świętować rocznicę jednego z najważniejszych dni w historii naszego kraju. Naszym celem w tym dniu jest przybliżenie dzieciom historii Polski, porozmawianie o niepodległości, symbolach narodowych i o tym, co w Polsce jest piękne i wyjątkowe. Jesteście ciekawi co przygotowałyśmy dla dzieci?

11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości. Karty pracy dla dzieci.

Jakie cechy powinien mieć patriota? Dla jednych najbardziej będzie się liczyć oddanie, jeszcze inni wskażą, że najważniejsze jest zainteresowanie krajem. Ktoś może stwierdzić, że ważna jest znajomość historii własnego kraju. My dajemy dzieciom możliwość wypowiedzenia się i stworzenia własnego patrioty- stworzonego z cech, które dla danego dziecka są najważniejsze. Tu nie ma dobrych i złych odpowiedzi- liczy się tylko odpowiednia argumentacja i przedstawienie swoich racji.
Nasza Polska jest piękna! My kochamy ją za to, że mamy w niej swoje rodziny, za Bałtyk, rzekę Drawę, bociany i motyle na łąkach pełnych maków i chabrów. A Wy? Za co kochacie Polskę? Ta karta pracy to fajne uzupełnienie wierszyka, który pojawi się w dalszej części postu.

11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości. Prace plastyczne dla dzieci.

Tego dnia dominuje biały i czerwony- nasze barwy narodowe. Biały orzeł na czerwonym tle, flaga, kotyliony... A Wy co przygotujecie z dziećmi z okazji 11 listopada?
11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości. Wierszyki dla dzieci.

Co powiecie na rymowaną wersję legendy o Lechu, Czechu i Rusie? Jak myślicie, spodoba się dzieciom?
Na koniec wierszyk, który można wykorzystać do zabawy. Wystarczy usiąść z dziećmi  kole, przeczytać wiersz, a później spytać każde dziecko za co kocha Polskę. My jesteśmy bardzo ciekawe odpowiedzi.
Gotowi na 11 listopada? Jak planujecie przybliżyć to święto dzieciom?

Udostępnij:

Komentarze

2 komentarze:

  1. Bardzo wartościowe materiały tutaj przekazałaś dla najmłodszych. My na pewno skorzystamy i coś wydrukujemy od ciebie. Bardzo mi zaimponowąłaś, pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się bardzo, że trafiłam tutaj. WIELE INSPIRACJI ,za co z góry dziękuję.

    OdpowiedzUsuń