Jak nazwać grupę przedszkolną? + DARMOWE ETYKIETY Z NAZWAMI NA DRZWI

Człowiek całe życie przynależy do różnych grup. Z jednymi identyfikuje się bardziej a z drugimi nieco mniej. Co sprawia, że czujemy specjalną więź z taką grupą? Dzieciom w wieku przedszkolnym zapewne pomaga w tym nazwa grupy. Jak nazwać grupę przedszkolną? Zaraz podrzucimy Wam kilka swoich pomysłów i w prezencie podarujemy etykiety z nazwami grup na drzwi.

Dlaczego warto nazwać grupę przedszkolną?

Jak już wspomnieliśmy przynależność do jakiejś grupy dla każdego człowieka jest bardzo ważna. W szczególności jeżeli mówimy tutaj o dzieciach. Warto zatem nadać grupie przedszkolnej nazwę, aby dzieci mogły poczuć specjalną więź i wiedzieć, że są częścią czegoś większego. Nadanie nazwy grupie pokazuje, że wszyscy jesteśmy tacy sami, bo przecież każde z nas jest Smerfem, Biedroneczką, Jeżykiem czy Słonecznikiem. Dodatkowo nazwy grup pozwalają na sprawne oznaczenie i porządek w placówce. Rodzicom, a przede wszystkim dzieciom łatwiej jest zapamiętać, że chodzą do grupy Krasnoludków niż do oddziału 1 lub 2. Poza tym Krasnoludki brzmią o wiele bardziej przyjemnie i miło się kojarzą naszym podopiecznym.

Jak nazwać grupę przedszkolną?

Myślę, że takie pytanie zadaje sobie nie jeden nauczyciel w nowym roku szkolnym. Chociaż bardzo często jest tak, że raz nadana nazwa grupy pozostałe już na stałe przypisana do konkretnego miejsca. Jeżeli faktycznie nie mamy pomysłu to można skorzystać z pomocy rodziców i dzieci i zorganizować konkurs na nazwę grupy oraz logo lub grupową maskotkę. Jeżeli wolimy zrobić to sami to warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

1. Nazwa przedszkola.

Przedszkole im. Mikołaja Kopernika może mieć grupy takie jak gwiazdki, słoneczka, księżyce itp.

Przedszkole Bajkowa Kraina będzie idealnym miejscem dla Gumisi, Puchatków czy Muminków.

2. Miejsce, w którym znajduje się placówka

Zatem jeżeli mamy przedszkole nad morzem to idealnie sprawdza się nazwy grup takie jak Delfinki, Koniki Morskie, Raczki itp.

3. Specyfikę przedszkola. 

Niektóre placówki stawiają na konkretne zajęcia dodatkowe i wówczas warto dopasować grupy tak aby nazwy sugerowały na jakie zajęcia można w nich uczęszczać np. Śpiew - Kolorowe Nutki.

Niektóre przedszkola stawiają także na konkretny typ nauki np. Przedszkola Montesorri. W takich wypadkach warto też nawiązać do stylu w jakim idzie owy nurt nauki.

Jak zatem nazwać grupę przedszkolną? Niestety wybrać musicie sami. Jednak aby Wam trochę pomoc to mamy dla Was kilka propozycji i DARMOWE ETYKIETY Z NAZWAMI GRUP PRZEDSZKOLNYCH DO PRZYWIESZENIA NA DRZWI ORAZ ETYKIETY Z NAZWAMI KLAS OD 1 DO 3.

Darmowy PDF możecie pobrać z naszej grupy: KLIKUdostępnij:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz