Światowy Dzień Tygrysa- prezentacja dla dzieci.

Już 29 lipca przypada Światowy Dzień Tygrysa. To jeden z tych dni, które stworzone zostały po to, aby zwrócić naszą uwagę na jakiś problem- w tym przypadku wymieranie tygrysów. Jak zorganizować Dzień Tygrysa w przedszkolu lub szkole i rozmawiać o zagrożonych gatunkach z dziećmi?

Światowy Dzień Tygrysa, który co roku obchodzony jest 29 lipca zmusił nas do pewnych refleksji nad losem tych pięknych, majestatycznych i jednocześnie tak bardzo bezbronnych zwierząt. Na ich cześć, aby kształtować świadomość dzieci od najmłodszych lat, powstała prezentacja przybliżająca dzieciom tygrysy i zagrożenia, które funduje im człowiek.
Tygrysy- charakterystyka. 

Ile gatunków tygrysów żyje obecnie na świecie? Gdzie mieszkają, co jedzą, do jakich rozmiarów dorastają? Jak wiele na temat tych zwierząt wiedzieliście do tej pory? Które informacje z poniższej grafiki były dla Was nowością?


Tygrysia rodzina.

Tygrysy to samotnicy- nie łączą się w stada. Zdecydowanie bardziej od towarzystwa cenią sobie swobodę. Co jeszcze wiemy o relacjach tygrysów? Spójrzmy na grafikę.
Tygrys i jego paski.

Nie sposób je pominąć! Paski to chyba najbardziej charakterystyczna cecha tygrysów. Tylko po co w ogóle tygrysom te paski? Ile pasków ma tygrys? Zobaczcie jak ciekawe i niesamowite są tygrysie paski.Tygrys na polowaniu.

Poluje w samotności- to już wiemy. Jakie sztuczki stosuje tygrys, aby upolować swoją ofiarę? Co pomaga mu w polowaniu i jak długo jest w stanie wytrzymać bez jedzenia? Sprawdźmy to!


Ciekawostki o tygrysach.

Dlaczego tygrysy tak świetnie biegają? Jak pachnie ich mocz? Co wiemy o młodych tygryskach? Tygrysy to niezwykle ciekawe stworzenia. Które informacje zaskoczyły Was najbardziej?
Dlaczego tygrysy są gatunkiem zagrożonym?

Zdążyliśmy je już trochę poznać. Wiemy co lubią i jak wygląda im życie. Czas przejść do najważniejszego... W jaki sposób człowiek zagraża tygrysom? Dlaczego te cudowne zwierzęta wkrótce mogą wyginąć? Spójrzcie...


Światowy Dzień Tygrysa powinien być obchodzony codziennie, nie tylko 29 lipca. Powinniśmy mieć świadomość tego, że coraz więcej cudownych gatunków zwierząt jest zagrożonych przez działania człowieka. Edukujmy dzieci i sprawmy, aby były wrażliwe na losy innych- tych najbardziej bezbronnych istot!

PREZENTACJĘ O TYGRYSACH MOŻECIE POBRAĆ W WERSJI PDF ZA DARMO KLIKAJĄC TUTAJ.

Udostępnij:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz