Pani Zima- praca plastyczna dla dzieci.


Zima to bardzo piękna pora roku. Przynajmniej tak ją wspominamy ze swoich lat dziecięcych. Piękne pejzaże malowane przez mróz na szybach, widok lasów i pól pod białą pierzyną, płatki śniegu opadające na podłogę. W dodatku zima to pora roku, która pozwalała nam na mnóstwo aktywności takich jak sanki, narty, łyżwy, walki na kulki śnieżne, lepienie bałwana, aniołki na śniegu, robienie igloo...

Niestety od dawna już nie było takiej prawdziwej zimy. W zeszłym roku nawet nie zdążyliśmy użyć sanek. Na całe szczęście w tym roku od kilku dni sypie u nas biały puch. Zrobiliśmy kilka bałwanków i aniołków w śniegu, a nawet udało nam się wybrać na sanki.

Oczywiście nie zabrakło nam też czasu na inne aktywności. Więc powstało kilka kukiełek. Nasza Pani Zima dmucha mroźnym powietrzem i idealnie nadaje się do ćwiczeń logopedycznych.

Pani Zima dmuchająca śniegiem- praca plastyczna. Jak zrobić Panią Zimę?Żeby zrobić Panią Zimę potrzebujesz:

- białą kartkę z bloku technicznego

- kolorowe kartki z bloku plastycznego

- nożyczki, klej i taśma klejąca

- tasiemka do pakowania prezentów

- kredki

- kawałek tektury falistej

- rurka do picia lub do balonów 


Jak zrobić Panią Zimę- krok po kroku:

1. Z kolorowych kartek papieru wytnij głowę i włosy Pani Zimy i narysuj na niej oczy, nos i usta. W ustach zrób dziurkę aby zmieściła się rurka do picia. Z tektury falistej wytnij ręce i rękawice. Przyklej do siebie wszystkie części. 2. Z kolorowych kartek wytnij dwa paski z wzorkami i naklej na białą kartkę techniczną. Będzie ozdobą sukni naszej Pani Zimy. Teraz kartkę złóż w harmonijkę i zegnij na wysokości 1/3 tak aby zrobić kołnierz. 

3. Do harmonijki przyklej twarz i ręce. Ręce wygnij w stronę ust tak aby wyglądało na to, że Pani Zima dmucha. Z drugiej strony przyklej patyczek od balonika lub rurkę. Będzie to patyczek do trzymania kukiełki. 4. Na kawałku rurki za pomocą taśmy klejącej przyklej kilka kawałków tasiemki do pakowania prezentów i włóż w dziurkę, która wcześniej powstała w ustach. 5. Pani Zima już jest gotowa. Teraz możesz dmuchać w kawałek rurki tak aby kawałki tasiemek powiewały. Będzie to sprawiało wrażenie, że Pani Zima dmucha śniegiem i mrozem. 
Udało nam się zrobić aż trzy takie kukiełki. Chłopcy długi czas bawili się dmuchając w rurkę i ciesząc się, że Pani Zima dmucha śniegiem. Fantastycznie zgrało się to w czasie, ponieważ za oknem faktycznie zaczął padać śnieżek.

Skorzystacie z naszego pomysłu? A może już powstała u Was jakaś Pani Zima? 


Udostępnij:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz