Wartościowe książki dla dzieci uczące przedsiębiorczości.

Czy przedsiębiorczość, biznes i ekonomia to tematy, które mogą zainteresować dziecko? Jak najbardziej! Przedstawiamy Wam trzy wartościowe książki o przedsiębiorczości i ekonomii, które wciągną i zainteresują dziecko.


Czasami wydaje nam się, że pewne tematy zarezerwowane są dla dorosłych, że nasze dzieci w ogóle się nimi nie interesują. Tylko jak mają zainteresować się czymś, o czego istnieniu nawet nie zdają sobie sprawy? Już od dawna uważamy, że nie ma zagadnień na temat świata, których nie można byłoby poruszyć z dzieckiem. Trzeba tylko przedstawić je w odpowiedni, ciekawy i jasny dla dziecka sposób! Właśnie tak przedstawiona jest przedsiębiorczość, ekonomia i biznes w książkach, które chcemy Wam pokazać.

"Kot Biznesik jak pewien zwykły kot został biznesmenem".

Historia opowiada o kocie, któremu wcale nie podoba się praca na etacie. Biznesik marzy o tym żeby coś zmienić, a gdy nadarza się okazja to robi wszystko, aby ją wykorzystać. Młody kot spotyka na swojej drodze wiele innych, wspaniałych kotów, którym już udało się osiągnąć sukces. Biznesik potrafi słuchać, korzystać z rad i pomocy innych. Zarówno założenie jak i prowadzenie działalności gospodarczej wcale nie jest proste, ale książka w piękny i zrozumiały sposób przedstawia młodemu czytelnikowi z czym to wszystko się wiąże.


Książka uczy tego, że na sukces zawsze trzeba ciężko pracować. Pokazuje, że każdy z nas ma we własnych rękach swoją przyszłość i że marzenia się spełniają. To ciepła, emocjonująca i dająca wiarę opowieść, w której każde dziecko odnajdzie dla siebie wartości. 

"Julek i dziura w budżecie"


To niezwykle ciepła i wciągająca książka, bo opowiada o codzienności. Poznajemy w niej Julka, jego rodzinę i znajomych. Mamy możliwość wybrać się z nim do szkoły i wesołego miasteczka. Po drodze razem z Julkiem dowiadujemy się czym jest domowy budżet, rata, a nawet marża czy wolny rynek. 

Julek jest tak fajny, bo każde dziecko może się z nim identyfikować, wyobrazić go sobie, wczuć się w sytuacje, które chłopiec przeżywa. W książce przemyconych jest naprawdę wiele pojęć ekonomicznych, które przedstawione są w lekki, łatwy do zapamiętania sposób. Bardzo wciągnęły nas losy Julka, polubiliśmy go i jesteśmy pewni, że pokocha go każde dziecko.

"Leśna spółka wiewióra Albina"
Książka zawiera pewien dreszczyk grozy- wiewiór Albin zamiast zbierać zapasy na zimę beztrosko się bawił. Czy w ostatniej chwili uda mu się wymyśleć coś, dzięki czemu przeżyje? Młody wiewiór musi działać szybko i pod presją!

Historia Albina pokazuje młodemu czytelnikowi, że zawsze trzeba walczyć do końca a z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Czasem wystarczy trochę pomyśleć i przede wszystkim wziąć się do pracy! 

Kolejnym ważnym przesłaniem jest wpływ innych na nasze decyzje. Albin był bardzo podatny na wpływ swojego kolegi, bociana, który pewnego dnia po prostu odleciał. Dopiero wtedy wiewiór zdał sobie sprawę, jak bezmyślne było to, że całe dnie spędzał na zabawie i na zimę został bez niczego. 

Autor w cudowny sposób przemycił też do książki zwyczaje zwierząt i ich sposoby na przygotowanie się do zimy. To spory atut, zwłaszcza dla małych miłośników przyrody.


Każda z tych trzech książek jest wyjątkowa. Wszystkie wniosły do naszych domów mnóstwo wiedzy o przedsiębiorczości, ale i emocji, radości i przyjemności z czytania.

Jak Wy radzicie sobie z nauką dzieci ekonomii i przedsiębiorczości? Poruszacie z maluchami takie tematy?

Udostępnij:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz