Dzień Kosmosu- kosmiczne plansze do nauki cyfr dla dzieci.


21 maja obchodzimy Dzień Kosmosu. Celem tego dnia jest upamiętnienie dotychczasowych odkryć związanych z Wszechświatem i zmotywowanie badaczy do dalszych prac. Jednak żaden z naukowców nie byłby w stanie nic odkryć, gdyby najpierw nie nauczył się cyfr! Dla wszystkich małych fanów Kosmosu, którzy marzą, aby w przyszłości odkrywać jego tajemnice stworzyłyśmy karty demonstracyjne z cyframi w kosmicznej odsłonie.

Wyobrażacie sobie astronautę lub kosmonautę, który nie zna cyfr i nie potrafi liczyć? My nie! Stworzyłyśmy więc karty z cyframi, na których umieściłyśmy rzeczy ściśle związane z kosmosem i naszą planetą. Mali odkrywcy mogą nauczyć się z kart nie tylko cyferek, ale również poznać kilka podstawowych przedmiotów służących do badania kosmosu i dowiedzieć się czegoś o naszej planecie.

Karty mogą stać się ozdobą dziecięcego pokoju oraz służyć do zabawy w liczenie. Jeśli dziecko potrafi już liczyć, ale nie zna zapisu cyfr to może z tymi kartami pracować samodzielnie. Wystarczy, że policzy elementy na danej karcie, a wtedy będzie wiedziało jak nazywa się zapisana obok cyfra.

Zobaczcie jak prezentują się kosmiczne plansze do nauki cyfr dla dzieci.

Jak pobrać kosmiczne plansze z cyframi na Dzień Kosmosu:

1. Jeśli jeszcze nie jesteście z nami na Instagramie to koniecznie to nadróbcie-https://instagram.com/akademia_niemanudka 

2. Zapraszamy Was również na naszego Tik Toka- https://tiktok.com/@akademianiemanudka


Oczywiście spełnienie punktów 1-3 nie jest obowiązkowe, ale za to jakie miłe!

4. Karty możesz pobrać klikając tutaj (zostaniesz przeniesiony do pliku w dysku google), a w razie problemów napisz do nas.Udostępnij:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz