Przedszkolak w krainie dinozaurów. Dinozaury- zabawy dla dzieci

Co dinozaury w sobie mają, że je dzieci tak kochają? Sprawdźmy to! Zapraszamy po garść inspiracji i pomysłów na zajęcia dla dzieci, w których główną rolę odgrywają dinozaury.

Dinozaury- kiedy żyły?

Era, okres i epoka- w żadnej z nich nie było smoka. Były za to dinozaury, ale dawno już wymarły... Już jakiś czas temu napisałyśmy wierszyk o dinozaurach dla dzieci, który przybliża najmłodszym erę mezozoiczną i jej poszczególne okresy: trias, jurę i kredę. Cały wierszyk możecie przeczytać tutaj.
Praca plastyczna na Dzień Dinozaura- dinozaury z papieru.

Co prawda Dzień Dinozaura przypada na , ale my pokażemy Wam nasze dinozaury właśnie teraz. Do ich zrobienia potrzebne są jedynie kolorowe kartki, klej i nożyczki. Instrukcję krok po kroku znajdziecie poniżej.

Gra Piotruś- Dinozaury do pobrania za darmo.

Lubicie Piotrusia? W takim razie zobaczcie naszą wersję tej popularnej gry dla dzieci. Możecie ją wykorzystać również jako Memory. Grę o dinozaurach dla dzieci możecie pobrać tutaj.


"W krainie dinozaurów"

Czy istnieje lepszy sposób na poznanie dinozaurów niż przeniesienie się do ich świata? Choć to może wydawać się nierealne to jednak Zuzi i Wojtkowi się udało! Co prawda w śnie, ale tak realistycznym, że szczerze zastanawiałabym się, czy to nie działo się naprawdę! Zuzia i Wojtek to rodzeństwo, niesamowicie mądre dzieciaki. O tym, że świetnie znają naszą planetę dowiedzieliśmy się już w Ekoliskach. Teraz dzieci udowadniają nam, że na Dinozaurach też się znają! Doskonale wiedzą kiedy żyły, jak nazywała się ich era, znają nawet ich greckie nazwy! Nic dziwnego, że to właśnie im zdarzają się tak magiczne przygody.

Zacznijmy jednak od początku, cofnijmy się nieco w czasie. Tylko nie tak mocno jak Zuzia i Wojtuś, bo my nie mamy magicznej, kolorowej poświaty, która obroniłaby nas przed potężnymi, mięsożernymi, gigantycznie gigantycznymi dinozaurami. Najpierw dzieci przeniosły się do jury, a pierwszym dinozaurem, którego zobaczyły był eoraptor. Później zaczęło się robić coraz groźniej... W okolicy pojawił się Smok wawelski- praprzodek Tyranozaura, którego szczątki odnaleziono pod Częstochową. Na szczęście jakaś magiczna moc w porę przeniosła dzieciaki dalej. Tym razem znalazły się pod wodą, bo i tam w mezozoiku mieszkały niezwykłe stworzenia. Oprócz tego dzieci miały też możliwość przejechać się na grzbiecie diplodoka, przelecieć na pterodaktylu czy pobawić z małym triceratopsem. Oglądały śpiącego stegozaura i uciekały przed tyranozaurem! Przyznajcie, że to niesamowite przygody!

"W krainie dinozaurów" to książka, w której świetna przygoda przeplatana jest ważnymi informacjami o dinozaurach i dziejach geologicznych ziemi. Dzięki lekturze dowiemy się między innymi kiedy żyły dinozaury, czym jest mezozoik oraz czym charakteryzowały się poszczególne dinozaury. Pomimo tego, że w książkę wplątuje się odrobina fikcji i magii to informacje przekazane są bardzo rzetelnie i nie ma miejsca na żadne niedomówienia. Na przykład, gdy dzieci lecą na pterodaktylu to rozmawiają o tym, że musiały zmniejszyć się do rozmiarów krasnali, bo pterodaktyle w rzeczywistości były rozmiaru kaczki. Wiedza jest przekazana w bardzo przyjemny sposób i zostaje w głowie dziecka na dłużej. My uwielbiamy takie książki!
Lubicie dinozaury tak bardzo jak my? Mamy nadzieję, że ten wpis zainspiruje Was do twórczych i ciekawych zajęć oraz zabaw z dinozaurami w roli głównej.


Udostępnij:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz