Wiosenne wierszyki dla dzieci- wiersze o wiośnie.


Już jutro dzień, na który czekamy od dawna! 21 marca powitamy wiosnę! Specjalnie z tej okazji przygotowałyśmy wiosenne wierszyki dla dzieci, które opisują wiosnę i pomagają dzieciom poznać lepiej tą cieplutką porę roku. Sprawdzą się również idealnie jako wierszyki- powitanki.


Tak bardzo czekałyśmy na wiosnę, że postanowiłyśmy ją przywołać za pomocą wierszyków. Jesteście ciekawi co udało nam się stworzyć?


Ten wierszyk to krótka charakterystyka wiosny i tego, czego możemy się spodziewać wraz z jej przyjściem. Jest wzmianka o zwierzętach, ptakach, roślinach, a nawet dzieciach, na które wraz z nadejściem wiosny czeka wiele nowych aktywności.


Jak wiosna to i kwiaty! To duet znany jak świat. Trochę się w przyrodzie wiosną dziać zaczyna, a spamiętać te wszystkie piękne kwiaty, które daje nam wiosna wcale nie jest łatwo. Może wierszyk pomoże i stanie się fajnym wstępem do zajęć o wiosennych kwiatach?Czy dzieci wiedzą czym są nowalijki? To te pierwsze, pyszne warzywa, które wyrastają po zimie.


Kiedy zaczyna się, a kiedy kończy wiosna? Czym charakteryzują się poszczególne wiosenne miesiące i czy wiosna zawsze jest ciepła? Tego też dowiecie się z naszego wierszyka.


Na koniec wiosenna zabawa ruchowa. Kto ma ochotę przywitać wiosnę podskakując, robiąc skłony i dobrze się bawiąc?

Jeżeli spodobały Wam się wierszyki o wiośnie, które przygotowałyśmy dla dzieci to koniecznie dajcie nam o tym znać! Bądźcie z nami na naszym Instagramie- komentujcie, lajkujcie i udostępniajcie. Pomóżcie nam się rozwijać i dajcie nieco motywacji do dalszych działań!
Udostępnij:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz