Zamki Polski Południowej- przewodnik dla dzieci.

Pod majestatycznymi murami zamki skrywają wiele tajemnic. Co Wy na to, aby razem z Julką i Krzysiem odkryć tajemnicę zamków znajdujących się na południu Polski?


Julka i Krzyś to rodzeństwo, które razem z rodzicami wybrało się na letnią wycieczkę, podczas której odwiedzili aż czternaście zamków znajdujących się w Polsce Południowej! Książka, którą Wam pokazujemy to opowieść o tej podróży, ale doskonale sprawdza się jako przewodnik dla dzieci po zamkach Polski Południowej. Autor, Marek Marcinowski w mistrzowski sposób przemycił do tej historii wiele faktów i ciekawostek o poszczególnych zamkach. Całość uzupełnia mapka, zdjęcia każdego zamku i piękne ilustracje. 

Z książki dowiemy się między innymi po co i jak budowano zamki oraz czym się różni zamek od pałacu. Będziemy mieli okazję poznać nieco geografię Polski, zwłaszcza położenie gór czy rzek. Poruszony jest tu również aspekt historyczny- władcy, książęta i okresy ich panowania. Autorowi udało się nawet przemycić trochę wiedzy o minerałach. Książka "Zamki Polski Południowej" porusza niesamowicie wiele tematów. Razem z Julką i Krzysiem poznamy też przeraźliwe legendy, które czytane przed snem mogą naprawdę przerazić. Bardzo ujęło nas to, że dzieci, mimo tego, że mają bardzo dojrzałe hobby to... wciąż są dziećmi. Bolą je nogi, skaczą po łóżku i moczą buty tam gdzie nie powinny. Który rodzic tego nie zna? 

Podróż Julki i Krzysia zachęciła nas do własnej podróży po zamkach Polski Południowej, a dzięki autorowi i informacjom wplecionym w fabułę wiemy już w jakich zamkach odbywają się ciekawe imprezy tematyczne i gdzie moglibyśmy wynająć pokój, aby poczuć się jak królowie! Nas Julka i Krzyś zachęcili do podróży, a Was?Udostępnij:

Komentarze

1 komentarze:

  1. Super przewodnik :) Ja aktualnie przygotowuje się do wyjazdu do Hiszpanii i tutaj https://iamtourist.org/gran-canaria/ znalazłam kilka praktycznych wskazówek jak zaplanować tego typu podróż. Mam nadzieje, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

    OdpowiedzUsuń