Pucio na wsi- najnowsza część logopedycznej serii książek dla dzieci.

Pucio to chyba najbardziej znany bohater książek dla maluchów. Rozkochał w sobie wielu rodziców, terapeutów, logopedów i przede wszystkim dzieci! Nic dziwnego, że doczekał się kolejnej, 13 odsłony. Tym razem Pucio wybrał się na wieś.


Uwielbiany przez maluchy Pucio i wieś pełna fascynujących zwierząt, wielkich i głośnych pojazdów oraz niesamowitych zawodów to połączenie idealne. To, że dzieci uwielbiają wieś nie jest żadną tajemnicą. Pewnie dlatego powstało już tak wiele książek w tym temacie i pewnie dlatego wciąż powstają kolejne. To samo jest z Puciem. Mimo tego, że części jest już sporo to fani Pucia (Ci mali i Ci duzi) z niecierpliwością czekali na premierę następnej książki. Wcale się im nie dziwimy, bo same niektóre z części znamy na pamięć! Dla rodziców małych Puciomaniaków to okazja, aby w końcu przeczytać coś nowego. 

Co mają w sobie książki o Puciu, że dzieci tak je kochają?

Pucio przedstawia rzeczywistość i codzienność czyli to, co najbardziej fascynuje maluchy. Są tutaj rodzinne relacje, zwierzęta i przede wszystkim codzienne czynności. Kolorowe ilustracje oraz prosty i zrozumiały tekst to dodatkowe atuty, które sprawiają, że dzieci chętnie sięgają po książki. 

Za co rodzice kochają książki o Puciu?

Przede wszystkim za to, że dzieci chętnie po nie sięgają! Oprócz tego Pucio pomaga w rozwoju mowy i wprowadza do codziennego słownika maluchów wiele nowych słów. Książki stanowią ogromną pomoc dla terapeutów, logopedów, nauczycieli i rodziców. Ci ostatni z pomocą Pucia mogą sprawdzić postępy swoich dzieci i wyłapać nieprawidłowości. 

"Pucio na wsi"

Najnowsza część przygód Pucia bardzo się nam spodobała. Co można znaleźć w tej książce? Przede wszystkim piękną, polską wieś, wiele zwierząt, pojazdów, tradycji, codziennych czynności związanych z wsią. Jak poprzednie, tak i ta część pełna jest wyrazów dźwiękonaśladowczych i zadań, które dodatkowo uatrakcyjniają wspólne czytanie. Te zadania to cudowne wskazówki dla rodzica, które uczą jak aktywnie czytać książki i angażować w to malucha. Co najważniejsze; "Pucio na wsi" choć idealnie sprawdzi się nawet dla dwuletnich maluchów to nie jest infatylny! Brak tu ciągłych powtórzeń, a zdania są rozbudowane. Przygody Pucia i Misi są interesujące także dla starszych czytelników, a wieś pokazana w książce tętni życiem i radością. Wyprawa na wieś z Puciem była dla nas pouczającą przygodą, podczas której poznaliśmy nowe, specjalistyczne słowa i zawody. Dowiedzieliśmy się jak wiele możliwości daje wieś i jak pełni pasji są jej mieszkańcy. "Pucio na wsi" to idealna wizytówka polskiej wsi- pełnej dźwięków, zabawy i uroku.
Jak myślicie, czy Waszym dzieciom spodoba się "Pucio na wsi?". Jeśli są ciekawe jak wygląda życie na wsi to z pewnością! Sięgnijcie po nią jeśli chcecie się dowiedzieć jak się robi chleb, konfitury czy skąd się bierze mąka. Z książki dowiecie się też jak działały studnie, czym jest zgrzebło oraz jak powstają gliniane naczynia. Na koniec wszyscy będziemy mogli odpocząć na wiejskim festynie. Brzmi fajnie, prawda? 

Udostępnij:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz