Dzień Kropki- pomysły na zajęcia w przedszkolu i szkole.

Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które co roku przypada 15 września. Czy warto obchodzić je w szkole i przedszkolu? Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę świętując Dzień Kropki z dziećmi?


Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Jego historia jest niezwykle ciekawa. Wszystko zaczęło się od książki "The Dot", której autorem jest Peter Reynolds. Vashti, główna bohaterka tej opowieści nie do końca wierzy w swoje umiejętności plastyczne. Na szczęście spotyka na swojej drodze cudowną nauczycielkę, która dodaje jej odwagi, motywuje i z pomocą niewielkiej kropki zmienia cały świat dziewczynki. "The Dot" to niezwykle ciepła opowieść o tym, jak ważna  jest kreatywność i wsparcie innych. Książka została wydana również w języku polskim, pod tytułem "Kropka". Stworzona została również animacja, którą można obejrzeć chociażby tutaj.

Dzień Kropki w szkole i przedszkolu- praca plastyczna.

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, czy obchodzić Dzień Kropki z dziećmi. To doskonała okazja, aby dać upust własnej kreatywności. U nas, z okazji Dnia Kropki powstały kolorowe prace plastyczne, na których znajdują się potworki zrobione z kropek. Wystarczy z kolorowych kartek wyciąć różnej wielkości kropki, poprzyklejać je na kartce i za pomocą kredek lub plasteliny dorobić stworkom to, co podpowiada nam głowa. Spójrzcie na filmik. Jest na nim pokazane krok po kroku, jak stworzyć taką pracę plastyczną z okazji Dnia Kropki.
Dzień Kropki w szkole i przedszkolu- bajka dla dzieci.

15 września, w Dzień Kropki warto przeczytać dzieciom książkę "Kropka", ale... książek i opowieści nigdy dość! Dlatego stworzyłyśmy też naszą opowieść. Historia opowiada o biedronce i jej kropkach, ale również o wsparciu najbliższych i o odwadze, której czasem nam brakuje. Wydaje nam się, że idealnie pasuje do idei Dnia Kropki. Dajcie znać, czy wykorzystacie ją podczas zajęć z dziećmi.

Dzień Kropki
Dzień kropki w szkole i przedszkolu- gotowe karty dla dzieci do druku.

Mogłoby się wydawać, że gotowe karty zabijają kreatywność i twórczość. Zrobiłyśmy jednak kilka kart pracy, które mogą tą kreatywność nieco wspomóc.

Dzień KropkiProsta sprawa, prawda? Weźcie pod uwagę, że nigdzie nie jest napisane, aby dokończyć dekorować kropki według wzoru! Jesteśmy ciekawe czy jakieś dziecko się wyłamie i zrobi to po swojemu.

Dzień KropkiZadanie ma na celu sprawdzenie, czy dziecko rozumie polecenia, ale i tu można bardzo się wykazać. Jakie pojazdy powstały u Was?

Dzień Kropki

Dzień KropkiW tych dwóch kartach liczy się przede wszystkim dobra zabawa, która w Dniu Kropki też jest niezwykle ważna!

Dzień KropkiMatematyczne kodowanie powstało ze względu na Wasze wiadomości. Skoro piszecie i o pytacie o kodowanie to znak, że dla wielu dzieci jest ono źródłem świetnej zabawy!


Czy wiedzieliście wcześniej o co tak naprawdę chodzi z Dniem Kropki? Obchodziliście je wcześniej z dziećmi? Co przygotowaliście na zajęcia w szkołach i przedszkolach w tym roku? Życzymy Wam, aby Dzień Kropki był wesoły i twórczy!

Udostępnij:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz