Wiosenne kodowanie- alfabet i cyfry.

Wiosenne kodowanie to przyjemne zabawy dla dzieci, dzięki którym doskonalą swoją znajomość liter i umiejętność czytania oraz rozwijają zdolności matematyczne; dodają, odejmują, poznają liczby parzyste i nieparzyste.


Polski czy matematyka? Dzisiaj nie musicie wybierać, bo przygotowaliśmy karty do rozkodowania w obu dziedzinach! Jest też trochę przyrody i ogólnej wiedzy o wiośnie. Gotowi na zabawę?

Wiosenne, matematyczne karty pracy do rozkodowania.

Osobna karta pracy dla dzieci, które uczą się dodawania i odejmowania w zakresie 10


Matematyczne karty pracy z zadaniami w zakresie do 20 i 35, w których, aby rozkodować obrazki trzeba skorzystać z głównej tablicy.
Matematyczna karta pracy dla dzieci, dzięki której utrwalą liczby parzyste, nieparzyste, podzielne przez 2. Do rozwiązania tych zadań również potrzebna jest główna tablica znajdująca się na osobnej stronie.


Jak podobają się Wam nasze matematyczne zadania dla dzieci związane z kodowaniem i wiosną? Możecie je pobrać w wersji pdf za darmo klikając tutaj.

Wiosenne karty pracy do rozkodowania- alfabet i słowa.


Karty pracy dla dzieci, w których do rozkodowania są typowo wiosenne kwiaty i rośliny. Mogą przydać się podczas rozmów i zajęć o pierwszych oznakach wiosny oraz o wiosennych roślinach. Do rozkodowania są takie słowa jak: żonkil, krokus, tulipan, hiacynt, szafirek, konwalia, irys oraz przebiśnieg, kwiaty, forsycja, bazie, łąka, trawa, pąki.Wielkanocna karta pracy dla dzieci, w której zakodowane zostały takie słowa: Wielkanoc, pisanka, palma, baranek, koszyczek, żurek, jaja.


Karta dla dzieci z ptakami, które wracają wiosną do Polski: skowronek, jaskółka, bocian, kukułka, dudek, dzika gęś, żuraw.


Karta z wiosennymi miesiącami i słowami, które bardzo się z wiosną kojarzą. Wiosna, marzec, czerwiec, marzanna, kwiecień, słońce, maj.


Karta związana z wiosennym ogrodem i pysznymi warzywami. Cebula, rzodkiew, zieleń, szczypior, sałata, rzeżucha, ogród.


Wiosenne karty pracy możecie pobrać za darmo w formie pdf klikając tutaj.

Skorzystacie z naszych pomysłów na wiosenne zabawy z dziećmi, które przy okazji uczą i utrwalają wiedzę? Które karty bardziej przypadły Wam do gustu?

Jeżeli wciąż mało Wam wiosennych aktywności to zajrzyjcie na wpis z wiosennymi zagadkami oraz na wpis, w którym zabieramy Was na wiosenną łąkę.

Udostępnij:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz