Kalendarze adwentowe DIY

Kalendarze adwentowe diy

To już ostatni dzwonek żeby wspólnie z dziećmi zrobić kalendarze adwentowe. To bardzo fajna tradycja i w dodatku świetna zabawa.


Do kalendarzy adwentowych można włożyć mnóstwo różnych rzeczy. Najpopoljarniejsze są chyba słodycze. Same z dzieciństwa pamiętamy takie kalendarze, które w każdym okienku miały czekoladkę. Chyba nigdy nie udało nam się zachować tej wstrzemięźliwości i otwierać po jednej. A Wam? Coraz bardziej na popularności przybierają też kalendarze, do których wkłada się świąteczne zadania np. udekoruj pokój w świąteczne ozdoby, przeczytaj świąteczne opowiadanie, wyszoruj buty na wizytę Świętego Mikołaja itp. Jeżeli nie wiecie co włożyć do takiego kalendarza to zapraszamy do nas po inspirację. Tutaj znajdziecie aż 52 pomysły na zadania do świątecznego kalendarza adwentowego KLIK. Ostatnio spotykamy się też z kalendarzami książkowymi lub takimi z małymi zabaweczkami. 

Kalendarz adwentowy DIY - Wioska Świętego Mikołaja.

Kalendarze adwentowe diy


Nasz kalendarz adwentowy Wioska Świętego Mikołaja przedstawia dwie figurki elfów, figurkę Świętego Mikołaja, sanie, worek na prezenty i choinkę. Jednak możecie go modyfikować jak tylko chcecie. Wszystko zależy od Waszej koncepcji i materiałów jakimi dysponujecie. 

Do naszej wersji kalendarza adwentowego DIY potrzebujecie :

- kawałek kartonu

- farby

- kolorowe kartki

- klej

- rolki po papierze toaletowym i po ręcznikach papierowych

- wata

- pisaki 

- kawałek sznureczka 

Jak zrobić kalendarz adwentowy Wioska Świętego Mikołaja?1. Kawałek kartonu pomaluj białą farbą. To będzie twoja podstawa.

2. Rolki po papierze po przecinaj na pół i obklej kolorowym papierem. Rogi pozaginaj tak aby wyglądały jak małe paczuszki na prezenty. Wytnij 24 gwiazdki. Ponumeruj je i przyklej na prezenty. To właśnie do nich włożysz zadania.

Kalendarze adwentowe diy

3. Choinkę zrobisz z dużej rolki po ręcznikach papierowych. Wytnij trzy rozmiary paseczków z zielonych kartek. Sklejaj końcówki ze sobą tworząc tzw. łezki. Teraz przyklejaj je na rolce. Zacznij od najdłuższych a na górze przyklej najkrótsze. 

Kalendarze adwentowe diy


4. Elfy i Mikołaja zrobisz z rolek po papierze. Wytnij z kolorowych papierów wszystkie części i przyklej do rolki. Na twarzy pisakiem narysuj oczy, usta i nos. W pasie narysuj im paski. 

5. Sanie Mikołaja zrobisz przy pomocy kartek i kleju. Wystarczy, że narysujesz i wutniesz szablon sanek oraz płozy. 

6. Worek Mikołaja zrobisz z czerwonej kartki i kawałka sznureczka. Uformuj kartkę na kształt worka i obwiąż sznurkiem.

7. Wszystkie elementy przyklej do podstawy. Ozdób ją watą i poukładaj na niej małe prezenciki.

Gotowe! 


Kalendarz adwentowy DIY- w chmurach.

Kalendarze adwentowe diy


Kalendarz powstał z myślą o dzieciach, które codziennie wypatrują śniegu za oknem i marzą, aby w końcu spadł! Nasza świąteczna chmurka sypie płatkami śniegu, obok stoją uśmiechnięte bałwanki, na górze świecą gwiazdki a Mikołaj... No właśnie! Gdzie cyfra 24? 

Do tego kalendarza potrzebujecie:

-tekturę falistą,
-blok techniczny,
-blok techniczny z kolorowymi kartkami,
-markery,
-nożyczki,
-klej,
-igłę i nitki,
-patyczki laryngologiczne.

Kalendarze adwentowe diy


Jak zrobić kalendarz adwentowy "w chmurach"?

1. Wytnij z białej tektury falistej chmurkę, oczy, nos, usta, czapkę Mikołaja, gwiazdki i pasek, do którego później przymocujesz gwiazdki. Przyklej wycięte elementy do chmurki.

Kalendarze adwentowe diy

2. Z bloku technicznego wytnij płatki śniegu i bałwanki. Bałwanki przetnij tak, aby każda "kulka" otwierała się i stanowiła osobne okienko.

Kalendarze adwentowe diy

3. Za pomocą igły i nitki przyszyj gwiazdki do paska, a płatki śniegu do chmurki.

Kalendarze adwentowe diy

4. Podpisz gwiazdki, płatki śniegu i bałwanki.

Kalendarze adwentowe diy

5. Wytnij z kolorowych kartek renifery, Mikołaja i sanie. Przyklej je do patyczków laryngologicznych.

Kalendarze adwentowe diy

6. Przymocuj do chmurki patyczki, a potem przyklej wszystkie elementy kalendarza do ściany lub okna. Wsuń sanie z Mikołajem za chmurkę.Gotowe!

Robiliście w tym roku swój własny kalendarz adwentowy? Co włożyliście do środka? Jak podobają się Wam nasze propozycje na kalendarze adwentowe, które można zrobić w domu?


Udostępnij:

Komentarze

4 komentarze:

 1. Pewnie by mnie kiedyś taki ucieszył. Jako dziecko miałam tylko takie z czekoladkami ale i one sprawiały mi zawszs bardzo dużo prostej radości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe i przede wszystkim niesamowicie kreatywne pomysły. Ja niestety jeszcze kalendarza tego typu nie miałam, ale coraz częściej myślę o tym, by zrobić sobie go sama, zamiast kupować gotowy. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne pomysły. Ja w tym roku nie robiłam kalendarza, ale zwykle co roku jakiś wymyślałam. Za rok muszę tu wrócić i spróbować zrobić samodzielnie, korzystając z Twoich wskazówek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kalendarze adwentowe i ja robię co robi - chociaż moje są mniej skomplikowane ;) Przeważnie wykorzystuję gotowe elementy - w tym roku na przykład podzieliłam na "porcje"samochodzik z lego ;)

  OdpowiedzUsuń