Dzień Pluszowego Misia- pomysły na zabawy i darmowe materiały.


Mięciutkie, puchate i kochane... 25 listopada, w Dzień Pluszowego Misia każdy pluszak ma swoje święto! Spójrzcie na nasze pomysły i inspiracje związane z tym niezwykle miłym dniem.


Dzień Pluszowego Misia- skąd się wziął?


Zastanawialiście się kiedyś skąd wziął się na świecie pluszowy miś? Kto wymyślił tak uroczą zabawkę i skąd czerpał inspirację? Powstanie pluszowego misia to bardzo ciekawa historia, którą warto opowiedzieć 25 listopada- w Dzień Pluszowego Misia. 

Wszystko zaczęło się 118 lat temu! Ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych- Teodor Roosvelt i jego przyjaciele ustrzelili na polowaniu małego niedźwiedzia. Prezydentowi musiało zrobić się go szkoda, bo postanowił go uwolnić. Krótko po tym w prasie ukazał się komiks przedstawiający te wydarzenia. Komiks przeczytał producent zabawek i wpadł na pomysł stworzenia nowej zabawki- pluszowego misia. Pluszowy miś szybko podbił serca dzieci na całym świecie i mimo upływu czasu podbija je do dziś.

Dzień Pluszowego Misia- pomysł na zabawę dla dzieci.


Misie dostarczają dzieciom wielu pozytywnych emocji. Są przy nich, gdy jest im smutno. Służą wtedy swoim mięciutkim futerkiem. Potrafią też rozśmieszyć! Nasz miś, choć nie pluszowy, to też ma takie moce. Spróbujcie zrobić takiego misia zgodnie z instrukcją z filmiku, a sami przekonacie się, że podczas przyczepiania poszczególnych elementów po prostu nie da się nie śmiać! Jeżeli zabezpieczycie karton zwykłą taśmą, a do przyklejania elementów wykorzystacie nieco grubszą taśmę dwustronną to z powodzeniem będzie można zabawę powtarzać wiele razy. 


Filmik z tej zabawy znajdziecie na naszym Fb po kliknięciu tutaj: KLIK

Dzień Pluszowego Misia- karty pracy dla dzieci.


Skoro misie mają święto to nie może zabraknąć tortu, balonów i imprezowych czapeczek! Na naszych kartach znajdziecie te elementy. Oprócz tego jest tu też zadanie na spostrzegawczość, troszkę matematyki, kreatywnej zabawy, puzzle, sudoku i labirynty.


Darmowe karty pracy dla dzieci (zwłaszcza przedszkolaków) związane z Dniem Pluszowego Misia możecie pobrać klikając tutaj i dołączając do grupy Niemanudkowe Inspiracje. Prace plastyczne, pomoce naukowe, wierszyki.

Dzień Pluszowego Misia- dyplomy, ślubowanie i odznaki dla dzieci.


Każdy miś zasługuje na miłość i dobre traktowanie, a każde dziecko powinno o tym doskonale wiedzieć. My jesteśmy pewne, że dzieci starają się być jak najlepszymi przyjaciółmi dla swoich pluszaków i przygotowałyśmy dyplomy oraz odznaki dla najlepszych przyjaciół pluszowych misiów. Oprócz tego stworzyłyśmy wierszowane ślubowanie, które dziecko musi podpisać odciskiem palca. Po tak uroczystym ślubowaniu wszystkie pluszaki będą już całkowicie bezpieczne!

Jak podobają się Wam nasze pomysły związane z Dniem Pluszowego Misia? Wykorzystacie materiały którymi dzielimy się w tym poście? 

Udostępnij:

Komentarze

5 komentarze:

 1. Z impetem przebija się ten dzień w polskich przedszkolach i szkołach, zauważyłam, że ostatnio nawet studenci chętnie go podłapują, no bo w końcu, kto z nas nie przepada za sympatycznymi misiami. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miś pluszowy jest chyba przyjacielem każdego dziecka. Fajnie, że można tę postać wykorzystać do tylu aktywności. Dzieciaki będą niesamowicie zachwycone.

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas też najmłodszy w przedszkolu dostał dyplom z okazji udziału na dniu pluszowego misia. Jest to chyba najlepszy przyjaciel każdego malucha. Idzie zawsze z nami do przedszkola i czeka na koniec zajęć.

  OdpowiedzUsuń
 4. My ten dzień przesiedzieliśmy przy bajkach, dzieciaki trochę źle się czuły i nie miały za bardzo siły na zabawę, ale można przecież wykorzystać Twoje pomysły w zupełnie zwykły dzień i też będzie fajnie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chociaż jako dziecko lubiłam pluszaki i miałam ich chyba z milion to o dniu mizia właściwie nie wiedziałam. Pewnie był wtedy mało popularny

  OdpowiedzUsuń