Kształty i kolory- rebusy, zagadki i obrazki z liczeniem elementów. .


Czyje dziecko uwielbia trochę pogłówkować? Wszelkiego rodzaju rebusy, zagadki i obrazki z elementami do wyszukania są wręcz idealne do takich zabaw. Jako, że u nas w tym momencie realizowany jest temat "Kształty i kolory" to właśnie w takiej tematyce powstały rebusy, zagadki i obrazki.

Większość dzieci bardzo szybko łapie umiejętność rozpoznawania kolorów. Wszystko dlatego, że wprowadzamy je zupełnie nieświadomie do życia dziecka. Na spacerze pokazujemy kwiatki mówiąc przy okazji jakiego są koloru czy też prosząc o podanie zabawki w konkretnej barwie. Kolory otaczają nas z każdej strony. Z nauką kształtów jest już trochę trudniej. Chociaż umiejętność rozpoznawania jaki coś ma kształt jest tak samo szybko przyswajana przez dzieci jak nazewnictwo kolorów.

W jaki sposób natomiast utrwalić posiadaną wiedzę i nieco ją rozszerzyć ze starszym już dzieckiem? Idealnie sprawdzą się wspomniane wcześniej rebusy, zagadki i obrazki z liczeniem kształtów. 

1. Kształty i kolory- rebusy. 

Rebusy są w kilku poziomach trudności. Tak aby nieco mniejsze i te większe dzieci miały przyjemność z rozwiązywania rebusów. 
Jeżeli macie ochotę pobrać rebusy dla dzieci w wersji pdf to możecie to zrobić klikając tutaj - - - Kształty i kolory- rebusy. - -


Kliknięcie w link przekieruje do grupy edukacyjnej na Facebooku, do której trzeba dołączyć (za darmo) aby mieć dostęp do wszystkich materiałów. 

2. Kształty i kolory- zagadki. 

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzieci lubią główkować. Idealnie do tego sprawdzą się rymowane zagadki dla dzieci. 

Jeżeli macie ochotę pobrać zagadki dla dzieci w wersji pdf to możecie to zrobić klikając tutaj - - - Kształty i kolory- zagadki. - -

Kliknięcie w link przekieruje do grupy edukacyjnej na Facebooku, do której trzeba dołączyć (za darmo) aby mieć dostęp do wszystkich materiałów. 

3. Kształty i kolory- obrazki z liczeniem elementów. 

Fajnie sprawdzają się także obrazki z kolorowych kształtów. Zadaniem dziecka jest odnalezienie wszystkich figur i zapisanie sumy w odpowiednim miejscu. 
Jeżeli macie ochotę pobrać obrazki z liczeniem elementów dla dzieci w wersji pdf to możecie to zrobić klikając tutaj - - - Kształty i kolory- obrazki z liczeniem elementów. - -

Kliknięcie w link przekieruje do grupy edukacyjnej na Facebooku , do której trzeba dołączyć (za darmo) aby mieć dostęp do wszystkich materiałów. 

Jakie znacie jeszcze ciekawe pomysły, które pozwolą dzieciom utrwalić kształty i kolory? Podobają się Wam nasze rebusy, zagadki i obrazki z odnajdywaniem elementów? 

Udostępnij:

Komentarze

6 komentarze:

 1. Super, bardzo lubię zagadki logiczne i rebusy. Już w dzieciństwie za takimi przepadałam, więc sama z chęcią się w to pobawię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Od dziecka lubiłam rozwiązywać rebusy, zamęczałam tatę, aby mi wymyślał wciąż nowe, a że miał dryg do rysunków, to zawsze coś ciekawego wymyślił, szkoda, że niestety nie zachowały się, byłaby wspaniała pamiątka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczna rozrywka dla najmłodszych, która uczy cierpliwości i wytrwałości w życiu. Nie wspominam już o radości jaką zapewniają takie regusy i zagadki.

  OdpowiedzUsuń
 4. ale trafiłaś! może nie wszystkie, bo niektóre są jeszcze za trudne, ale moje dzieciaki ostatnio są zachwycone tematyką kształtów, młodszy ciągle odkrywa jakieś rzeczy, a starsza zaczyna rysować koła i kwadraty, także z chęcią wypróbuję niektóre zabawy :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jako dziecko bardzo lubiłam różnego rodzaju rebusy i zagadki i spędzałam z nimi wiele godzin pewnie prawie każdego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Rozwiązałam wszystkie rebusy. Zawsze lubiłam tego typu łamigłówki. Na pewno przydadzą się i rodzicom i nauczycielkom na różnych etapach - to świetne pomoce!

  OdpowiedzUsuń