Emocje u przedszkolaka- karty pracy, prezentacja, ciekawostki.

Każdy z nas przeżywa i doświadcza emocji już od najmłodszych lat, ale nikt z nas nie rodzi się z umiejętnością ich nazwania i radzenia sobie z nimi. Każdy, kto ma styczność z dziećmi wie, jak ciężko jest poradzić sobie przedszkolakowi z emocjami, których doświadcza.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje zabaw z emocjami w roli głównej pomogą przedszkolakom w lepszym zrozumieniu tego, co dzieje się z ich ciałem i myślami.

Emocje u przedszkolaka- wierszowana prezentacja pomagająca dzieciom nazwać poszczególne emocje.

Nazwanie tego, co właśnie czujemy to ciężki, ale niezbędny krok, który musimy zrobić jeżeli chcemy zapanować nad własnymi emocjami. Jednak jak rozmawiać o emocjach z przedszkolakiem? Za pomocą wpadających w ucho rymów!


Wierszowaną prezentację o emocjach dla przedszkolaków możecie pobrać w wersji pdf klikając tutaj.

Emocje u przedszkolaka- sposoby na radzenie sobie z emocjami.

Umiejętność kontrolowania własnego zachowania pod wpływem emocji stwarza problem nie tylko dzieciom. Warto podsuwać dzieciom przedmioty, dzięki którym dadzą upust swoim emocjom nie krzywdząc przy tym innych. Świetnym przedmiotem, znanym już od lat jest gniotek. Na filmiku przedstawiamy Wam aż trzy propozycje na gniotki, które możecie wykonać wspólnie z dziećmi. Jeżeli chcecie obejrzeć filmik na dużym ekranie to zajrzyjcie na Facebooka- KLIK.Emocje u przedszkolaka- karty pracy i ćwiczenia.

Wiemy już, jak rozpoznać czego doświadczamy i jak radzić sobie z tymi emocjami, ale trening czyni mistrza! Nasze kolorowe karty pracy powstały z myślą o tym, aby uporządkować zdobytą wiedzę świetnie się przy tym bawiąc.


Karty pracy o emocjach dla przedszkolaków możecie pobrać w wersji pdf klikając tutaj.

Emocje u przedszkolaka- ciekawostki dla dociekliwych.

Jeżeli wciąż jest Wam mało i chcecie jeszcze bardziej zgłębić temat emocji to koniecznie sięgnijcie po ciekawostki o emocjach, z których nie tylko dzieci mogą dowiedzieć się czegoś nowego!


Ciekawostki o emocjach dla dzieci i dorosłych możecie pobrać w wersji pdf klikając tutaj.

Emocje to niezwykle ważny element naszego życia. One pomagają nam przetrwać, kształtują nasze relacje z innymi, budują nasz świat. Każda z nich jest na swój sposób dobra i potrzebna. Nie czujmy się winni za to, że je przeżywamy, ale starajmy się, aby nie zawładnęły naszym życiem. Bądźmy wyrozumiali dla dzieci, dla których emocje to niezwykle ciężkie do pojęcia zagadnięcie.


Udostępnij:

Komentarze

7 komentarze:

 1. Kolejny bardzo pomocny, ciekawy i obszerny wpis. Bardzo Ci dziękuję. Emocje są ważne w każdym wieku, więc przedszkolak też już powinien umieć je rozpoznawać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ważnym jest wprowadzenie dzieci w świat emocji, uświadomienie im, jak należy do nich podchodzić, to inwestycja nie tylko w dzieciństwo, ale przede wszystkim w dorosłość, relacje społeczne i własne samopoczucie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam że takich zajęć dla przedszkolaków ciągle jest zbyt mało. W dzisiejszym świecie dzieci absolutnie nie umieję sobie radzić z emocjami i potrzebują więcej pomocy.

  OdpowiedzUsuń
 4. z Tobą to jak się zasiądzie do zabawy to już na długie godziny ;-). Często rozmawiamy o emocjach, ale nie robiliśmy żadnych takich kart, czy zadań, więc na pewno skorzystamy :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pewnie sporo pracy zajęło przygotowanie tego wszystkiego. Pomysł jest moim zdaniem bardzo fajny dla dzieci w wieku kilku lat.

  OdpowiedzUsuń
 6. Całe spectrum emocji spotykanych na co dzień. Naprawdę jest w czym wybierać. Wy powinnyście całe książki tematyczna zacząć wydawać! Mówię całkiem poważnie.

  OdpowiedzUsuń